Eksplozja emocji. Artutr Gotz o koncercie "Wola 44"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:00
Występujący na całym świecie wokalista, a na co dzień mieszkaniec Woli postanowił złożyć osobisty hołd uczestnikom powstania. 5 sierpnia w Warszawie odbędzie się koncert "Wola 44", którego pomysłodawcą, autorem i głównym wykonawcą będzie Artur Gotz.
Pomnik Powstania Warszawskiego
Pomnik Powstania WarszawskiegoFoto: shuttesrstock/marekusz

Posłuchaj
13:36 CZWORKA Artystyczny wybieg - Gotz 01.08.2021.mp3 Artur Gotz o widowisku słowno-muzycznym "Wola 44" (Artystyczny wybieg/Czwórka) 

Z tymi utworami spotkałem się po raz pierwszy w 2009 roku w stołecznym Teatrze Kamienica. Wtedy zakochałem się w tematyce powstania i postanowiłem zrealizować projekt o Warszawie z nastawieniem na Wolę Artur Gotz

Do tej tragicznej historii będą nawiązywały piosenki do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Czesława Miłosza z muzyką Zygmunta Koniecznego, fragmenty "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego z muzyką Mateusza Pospieszalskiego oraz hymn Woli, czyli "Pałacyk Michla", który został stworzony przez poetę żołnierza Józefa "Ziutka" Szczepańskiego. W trakcie koncertu zabrzmi także premierowy utwór Artura Gotza. - To "Wiatr" do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ze skomponowaną przeze mnie muzyką - opowiada artysta. - Przyznam się, że nie planowałem włączać do programu nowych utworów, ale w czasie pandemii - kiedy miałem czas przyjrzeć się uważnie mojemu projektowi - poczułem, że bardzo chcę to zrobić. 

Artur Gotz "Wiatr" sł. K. K. Baczyński, muz. A. Gotz / ArturGotz

W koncercie udział wezmą: Dawid Ludkiewicz (klawisze), Łukasz Jerzykowski (gitara basowa) i Kuba Mikulski (instrumenty perkusyjne), wystąpią także aktorki Hanka Brulińska i Karina Seweryn.

ZOBACZ TAKŻE: Powstanie Warszawskie - serwis specjalny >>>

Koncert "Wola 44" odbędzie się 5 sierpnia w Ogrodzie Społecznym Wolskiego Centrum Kultury o godz. 19.00.

***

"Polskie Radio aktywnie włącza się w obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wszystkie anteny publicznego nadawcy przygotowały szereg unikatowych materiałów, zawierających m.in. archiwalne nagrania oraz rozmowy z ekspertami i historykami. 1 sierpnia z radioodbiorników płynąć będą dźwięki powstańczych pieśni oraz wspomnienia tych, którzy w 1944 roku bohatersko walczyli o Warszawę i wolną Polskę."

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Artur Gotz (wokalista, aktor, pomysłodawca koncertu "Wola 44")

Data emisji: 06.06.2021

Godzina emisji: 15.05

kul


Czytaj także

Eleonora Galica-Zaremba ps. "Maja". Powstanie Warszawskie oczami nastolatki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 17:19
Pani Eleonora Galica-Zaremba ps. "Maja" w momencie wstąpienia do armii miała niespełna 15 lat. Powstanie wybuchło rok później. - Składając przysięgę, zostaje się żołnierzem Armii Krajowej. I tym żołnierzem jest się już do końca życia - mówiła w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Streets '44. Aplikacja, która uczy o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 18:00
Aplikacja Streets '44 przedstawia przebieg Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Poprzez wskazanie budynków, placów i ulic powiązanych z powstaniem, pozwala odkryć ich znaczenie historyczne. 
rozwiń zwiń