Tęsknota i nostagia w papierze czerpanym

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 12:50
- Chciałam stworzyć coś, co będzie przypominało migrantom o domu i pomoże im przeżyć najcieższe momenty w życiu, związane z nostalgią i tęsknotą za domem - mówi Olga Zelenska, autorka projektu "Znikąd z miłością". 
Audio
  • Olga Zelenska opowiada o projekcie "Znikąd z miłością" (Sztuka jedzenia/Czwórka)
Papier czerpany
Papier czerpanyFoto: pixabay

- Można powiedzieć, że ten projekt rozpoczął się wraz z moją decyzją o przyjeździe do Polski z Ukrainy - mówi rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej. - Przyjechałam żeby studiować wzornictwo, w Poznaniu na School of form. "Znikąd z miłością" jest moim projektem dyplomowym - dodaje. 

Projekt Olgi to pocztówki wykonane z papieru czerpanego, w którym zatopione są nasiona roślin: koniczyna, mniszek lekarski, babka lancetowata, słonecznik czy oregano.  - Taką kartkę można wysłać, albo zasadzić - mówi autorka. 

"Znikąd z miłością zdobyło już międzynarodowe uznanie w Dubaju. Jest też projektem zero waste. Jak dokładnie to działa - o tym rozmowie ze "Sztuki jedzenia". 

***

Tytuł audycji: Sztuka jedzenia

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Olga Zelenska (artystka, autorka projektu "Znikąd z miłością")

Data emisji: 24.02.2019

Godzina emisji: 13.24

pj

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czuję związek z Vanyą". Ellen Page o "The Umbrella Academy"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:25
Ellen Page opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej o swojej roli w serialu "The Umbrella Academy", który oglądać można na Netflixie.
rozwiń zwiń