Nauka, wydatki, rozrywka - studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:53
Na których polskich uczelniach są jeszcze wolne miejsca, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań dla studentów i czy jeszcze jest szansa na znalezienie lokum w akademiku? Praca dla studenta - gdzie i w jakiej formie się zatrudnić? Na te pytania odpowiadaliśmy w Czwórce.
Audio
  • Na których uczelniach wyższych w Polsce są jeszcze wolne miejsca? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Najlepsze miasta do studiowania - ranking. Które wybrać? (Wiadomości radiowej Czwórki)
  • Ceny wynajmu mieszkań dla studentów w różnych miastach - porównanie. Ilu musisz zapłacić? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Akcja "Bezpieczny najem" - jak nie dać się naciągnąć? (Wiadomości radiowej Czwórki)
  • Akademiki wracają do łask - jak znaleźć tam miejsce? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Praca szuka studenta. Gdzie żacy znajdą zatrudnienie, i za jaką stawkę? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Praca dla studentów w mniejszych miastach - w jakich branżach jest najwięcej ofert i ile można zarobić? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Elena Nichizhenova/Shutterstock.com

studenci_1200.jpg
Twój przyszły zawód jeszcze nie istnieje

Na polskich uczelniach wyższych wciąż są jeszcze wolne miejsca. Łódzcy żacy mogą studiować na tamtejszej Politechnice kosmetologię, biotechnologię, dietetykę, ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo. Na Politechnice Śląskiej limit przyjętych osób został wyczerpany tylko na wydziale Architektury, a na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zostało ok 550 wolnych miejsc.

- Na Uniwersytecie Warszawskim wciąż studiować można m.in. archeologię - wymieniała w rozmowie z Czwórką Katarzyna Łukaszewska z Biura prasowego uczelni. Jak się okazało, Warszawa jest także na pierwszym miejscu w rankingu polskich miast studenckich. Pod uwagę brano możliwości rozwoju, czy oferty pracy dla absolwentów.

Więcej w nagraniach Wiadomości Radiowej Czwórki.

***

Data emisji: 7.09.2018

Godzina emisji: 9.00 - 19.00

kd/kul

Czytaj także

Dlaczego warto studiować towaroznawstwo?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:23
- Towaroznawca to ogniwo łączące producenta i konsumenta. Zajmujemy się produktem od jego powstania aż do utylizacji - mówił w Czwórce Bartłomiej Gładkiewicz, pierwszy absolwent Towaroznawstwa na Politechnice Łódzkiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski student-muzyk w Finlandii. "Pół roku pełne wrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:05
W ramach programu Erasmus Plus studiował przez jeden semestr w Oulu w północnej Finlandii. - Wybrałem ten kierunek podróży, bo lubię skandynawską kulturę, a nie lubię tłumów. Liczyłem trochę na łut szczęścia i udało się - tłumaczył Łukasz Wolak w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Singapurze. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 16:07
- Nie było łatwo się tam dostać. Warunkiem zdobycia miejsca w Singapurze były dobre wyniki w nauce i wysoki poziom języka angielskiego, udokumentowany odpowiednimi certyfikatami – opowiadał Mateusz Małkowski, który powrócił z wymiany studenckiej w Singapurze.
rozwiń zwiń