"Robię to co mi się podoba, to co mnie śmieszy"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 10:39
Tak w jednym zdaniu mówił w Czwórce o swojej internetowej aktywności tajemniczy Ahus - "mistrz" bezsensownych, chałupniczych youtubowych produkcji. Czy faktycznie stoi w opozycji do tego, co się dzieje w "kolorowym internecie"?
Audio
  • Poznajcie Ahusa - uwielbianego i znienawidzonego youtubowego błazna (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
W jakiej sferze internetu poruszają się anonimowi youtuberzy, kontestujący rzeczywistość absurdalnym humorem?
W jakiej sferze internetu poruszają się anonimowi youtuberzy, kontestujący rzeczywistość absurdalnym humorem?Foto: pixabay/Wokandapix

- Głównym moim problemem jest to, że ludzie często nie łapią moich żartów - zwierza się w "Pierwsze Słyszę" Ahus. - Z drugiej strony teraz w internecie jest taka faza, że ludzie bardzo często udają głupich. Są fałszywymi trollami - dodaje.

Z internetem gość Czwórki ma kontakt "od dziecka". Obecnie w swojej twórczości stosuje przestery i ciągle zmienia formaty youtubowych filmów, starając się aby każdy odcinek "przygód" wymyślonego przez niego bohatera był inny. Przyznaje jedak, że najczęściej oddaje się improwizacji.

Jak na jego internetowe życie reagują rodzice i koledzy? Czy w sieci ogląda też coś "na poważnie"? Czy zgodziłby się za pośrednictwem swojego kanału reklamować na przykład materace? I jak w jego wykonaniu brzmi cover jednego z kawałków Nirvany? Tego dowiecie się z nagrania pierwszego wydania "Pierwsze Słyszę".

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzą:  Kamil Jasieński

Gość: Ahus (youtuber)

Data emisji: 3.10.2016

Godzina emisji: 8.07

jsz/pj

  

Czytaj także

Youtuber-podróżnik. "Przez Świat na Fazie"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 14:15
Chile, Meksyk, Kostaryka, Paragwaj, Wyspy Zielonego Przylądka, Iran, Pakistan - to kraje, które odwiedził Dawid Fazowski. Autor kanału podróżniczego "Przez Świat na Fazie" obecnie jest w Tajlandii, skąd połączył się z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Markowicz: lubię sam sobie siedzieć w głowie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 11:40
- W "Kropkach" są rady, które mi się przydały - mówi autor. - Jednak przestrzegam, żeby nie brać ich za wykładnik tego, co jest w życiu ważne.
rozwiń zwiń