Zaraź się "planszówkowym" bzikiem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 11:00
Gry planszowe to nie tylko chińczyk i warcaby, ale masa oryginalnych propozycji, które są doskonałą alternatywą dla gier wideo. A przekonać się o tym możecie na Dniach Planszówek, z których organizatorem, Maciejem Wrzoskiem rozmawialiśmy w "Pierwsze Słyszę".
Audio
  • Masz dość komputera? To graj w planszówki! (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/TheAndrasBarta/domena publiczna

Maciej Wrzosek Środowisko gier planszowych wychodzi z niszy i zatacza coraz szersze kręgi. 

Kulminacja Dni Planszówek, odbywających się w dziewięciu miastach Polski, już w najbliższy weekend. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do wzięcia udziału w turniejach, warsztatach, pokazach oraz przekonania się, że warto w planszówki grać. - W większości przypadków będą to gry z tak zwanym niskim progiem wejścia, w które można zabawić się z rodziną lub przyjaciółmi - przekonuje Maciej Wrzosek. Pamiętajmy jednak, aby sojusze i animozje z gry nie wydostały się poza planszę... 

Posłuchaj także:
eugeniusz rudnik studio eksperymentalne PR PAP 1200x660.jpg
Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Zaproszony przez Czwórkę gość zdradza nam nie tylko jakie tytuły na Dniach Planszówek warto mieć na uwadze, ale także przekonuje, że bum na planszówki wcale nie minął. A jak rozpowszechnieni sią tak zwani "casualowi gracze" i czy zdarza się, że przechodzą na wyższy poziom wtajemniczenia? O tym dowiecie się z nagrania audycji.      

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Maciej Wrzosek

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 8.08

jsz/pj

Czytaj także

Graj w gry. Będziesz miał lepsze wyniki w szkole!

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 13:50
- Gra nawet taka jak "Pokemon Go" jest nas w stanie czegoś nauczyć. W tym przypadku na przykład koncentracji i skupienia się - przekonuje psycholog Jagoda Siekańska i zachęca do korzystania z Game Based Learning.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi w Essen - raj dla miłośników planszówek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:10
- To sześć ogromnych sal, 1000 premier, 700 wystawców i dziesiątki tysięcy odwiedzających - mówią w Czwórce Anna i Jakub Polkowscy. Jak podobało im się na Międzynarodowych Targach Gier Planszowych Essen Spiel 2016?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nowego w świecie wideo? "Nowe gry i konsola"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 12:50
- Po 6 latach powraca tytuł "Red Dead Redemtion". Na razie w sieci dostępny jest trailer - mało wymowny, ale sugerujący, że będzie to graficzna bomba - zapowiada dziennikarz Tomek Stachurski.
rozwiń zwiń