Dzień Bez Futra. "Więcej wiesz, mniej chcesz nosić"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 11:00
- Z naszych badań wynika, że ponad 60 proc. społeczeństwa jest za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futro i ta liczba ciągle zwiększa się - przekonuje Martyna Kozłowska z Fundacji Viva!
Audio
  • Ogólnopolski Dzień Bez Futra. Jak wygląda sytuacja ferm futrzarskich w Polsce - rozmowa z Martyną Kozłowską z Fundacji Viva! (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Ogólnopolski Dzień Bez Futra - wg deklaracji Inspekcji Weterynaryjnej jest około 800 ferm hodujących zwierzęta na futro. Są to głównie lisy, norki, jenoty, króliki, szynszyle oraz nutrie
Ogólnopolski Dzień Bez Futra - wg deklaracji Inspekcji Weterynaryjnej jest około 800 ferm hodujących zwierzęta na futro. Są to głównie lisy, norki, jenoty, króliki, szynszyle oraz nutrie Foto: Mike Baird/Flickr/(CC BY 2.0)

Zdaniem gościa Czwórki jest to m.in. efekt kampanii społecznych, zaangażowania znanych postaci świata kultury, sztuki i shobiznesu oraz inicjatyw takich jak film "Jutro będzie futro". - Jest to pierwszy polski dokument o przemyśle futrzarskim. Staraliśmy się uniknąć w nim drastycznych scen i skupić się nie tylko na wymiarze etycznym, ale też na problemach środowiskowych i na tym, w jaki sposób obecność ferm wpływa na życie okolicznych mieszkańców - wyjaśnia Kozłowska i opowiada, jak wyglądala realizacja dokumentu, jakie gwiazdy wzięły w nim udział i dlaczego prawdziwe futra też mogą niszczyć środowisko.         

***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzący: Ula Kaczyńska

Gość: Martyna Kozłowska (współtwórczyni filmu "Jutro będzie futro", Fundacja Viva!)

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 8.15

kul/pj

Czytaj także

"Łowcy miodu". W roju jak w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:10
- Świat pszczół jest jak inna galaktyka. To cesarstwo z królową, którą dwór karmi pszczelim mleczkiem - opowiada Krystian Matysek, twórca filmu "Łowcy miodu" - pierwszego polskiego pełnometrażowego, wysokobudżetowego filmu przyrodniczego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niepowtarzalna biżuteria z produktów do wyrzucenia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 18:50
- Robienie biżuterii zaczęło się od reklamówki. Zaczęłam się nią bawić - mówi Joanna Nowrotek, autorką bloga "Moje Śmoje". - Okazało się, że folia jest znakomitym materiałem do tworzenia biżuterii. Można ją nawijać, rozciągać, naciągać, ciąć, jest bardzo wytrzymała - dodaje.
rozwiń zwiń