"Psie sucharki". Filozofia życia na czterech łapach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 10:30
- "Psie sucharki" to swego rodzaju notatka, a ich głównym punktem wyjścia są wirtualne dialogi z moim psem Kapslem - mówi w Czwórce Maria Apoleika, autorka jednoaktówek o psiej doli i niedoli, której fanpage podbija serca internautów.
Audio
  • "Psie sucharki" - co mówiłyby psy, gdyby mogły? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

Od października 2014 roku Maria Apoleika komentuje świat z punktu widzenia czterech łap. Dzisiaj "Psie sucharki" to nie tylko komiksowe paski, ale także internetowa społeczność miłośników psów. Jakie były początki rysunkowych przygód Kapsla? - Kapsel znalazł się u mnie przypadkiem. Moja koleżanka trafiła na niego na środku jednej z wylotówek. Siedem lat temu dostałam go pod opiekę na jakiś czas i tak już ze mną został - wspomina Maria Apoleika. - Pierwsze stworzone przeze mnie "protosucharki" to były ogłoszenia. Jedno swtorzyłam, bo poszukiwałam na dwa tygodnie opiekuna dla Kapsla, a drugie było skierowane do ludzi zakładających psom kagańce zaciskowe w upalne dni - opowiada.

Maria Apoleika Tworząc "Psie sucharki" podstawiam pod mojego psa głosy. Staram się do naiwności jego pyszczka dopasować to, co mógłby mówić

Dziś fanpage "Psie sucharki" ma już ponad 220 tysięcy polubień, Maria Apoleika przy jego zakładaniu nie miała w głowie konkretnego scenariusza. - Po prostu wydawało mi się, że to fajny pomysł i że jestem go w stanie zrealizować - wyznaje. W rozmowie z Kamilem Jasieńskim rysowniczka zdradza też, dlaczego na "Psich sucharkach" nie ma hejtu, w jakim stylu najchętniej rysuje, ile psów miała do tej pory, jak Kapsel radzi sobie z internetową popularnością oraz czy planuje otworzyć angielską wersję swojej strony.    

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Gość: Maria Apoleika (rysowniczka, autorka fanpage'a "Psie sucharki")

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/mg

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie na kreskę. Rysunki o podłożu "psychicznym"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 15:30
- Komiks czy rysunek pozwalają wejść w tematy trudne trochę "od tyłu". W moich pracach pokazuję to, co mnie porusza w rzeczywistości i o czym chciałabym porozmawiać z ludźmi - mówi Marta Zabłocka, autorka fanpage'a "Życie na kreskę".
rozwiń zwiń