X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirtualna rzeczywistość. "Pozwala na teleportację"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 13:30
- Wirtualna rzeczywistość kojarzy się z grami, bo jej historia tak się zaczęła. Jak przystało na każdy dobry start-up, zapalony gracz Palmer Luckey siedział w garażu przy domu rodziców i kombinował, jak to zrobić, żeby mieć gogle VR do grania - opowiada w Czwórce Katarzyna Jaklewicz, pomysłodawczyni European VR Congress 2017.  
Audio
  • Katarzyna Jaklewicz o praktycznych zastosowaniach wirtualnej rzeczywistości (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jak rozwinie się VR w 2017 roku? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak rozwinie się VR w 2017 roku? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: khoamartin/Shutterstock.com

Katarzyna Jaklewicz W architekturze dzięki VR możemy zobaczyć to, co nie zostało jeszcze zbudowane, a nawet zadecydować o szczegółach wykończenia kupionego mieszkania

Dzisiaj jednak wirtualna rzeczywistość (VR) to nie tylko gry, a jak twierdzi Katarzyna Jaklewicz - ta technologia rozwija się równie prężnie w innych dziedzinach. - W medycynie dzięki imersji VR możemy osiągnąć rzeczy, których w innych technologiach nie da się uzyskać. Przy pomocy VR możemy na przykład zwalczać ból. Chodzi tu o zjawisko deficytu uwagi. Gdy oglądamy obraz w goglach, to nie skupiamy się na bólu na przykład podczas pobierania krwi - wyjaśnia Katarzyna Jaklewicz.

W Czwórce VR-owa ekspertka zdradza też szczegóły programu, odbywającego się 23 i 24 maja w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, European VR Congress 2017. Okazuje się, że znajdziemy w nim akcenty związane z Polskim Radiem. - VR pozwala nam cofnąć się w czasie, zastanowić się, co by było gdyby. Przy pomocy tej technologii grupa architektów odtworzyła nigdy niepowstały, przedwojenny budynek Polskiego Radia przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Jego budowę uniemożliwił wybuch wojny - mówi Katarzyna Jaklewicz.

Sprawdź też:
wirtualna rzeczywistość 1200x660.jpg
Wirtualna rzeczywistość. Staje się codziennością?

A jakie wirtualna rzeczywistość ma zastosowanie w turystyce i co, oprócz wspomnianych atrakcji, będzie się jeszcze działo na Europejskim Kongresie VR w Centrum Nauki Kopernik - więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Katarzyna Jaklewicz (European VR Congress 2017)

Data emisji: 22.05.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe technologie. Co nas czeka w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:07
Inteligentne domy, autonomiczne samochody, rozszerzona rzeczywistość... to tylko niektóre z chodliwych technologicznych nowinek. W "Pierwsze słyszę" sprawdzamy, które z nich już w tym roku mają szanse stać się naszą codziennością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hololensy. Czy zrewolucjonizują nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:47
Tym razem w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" testujemy gadżet, dzięki któremu możemy przebywać w dwóch światach jednocześnie - rzeczywistym i wirtualnym. A pomagają nam w tym eksperci: Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski.    
rozwiń zwiń