"Angel.A". Polski metraż nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 11:00
"Angel.A" to film science fiction polskiej produkcji, opowieść o człowieczeństwie osadzona w postapokaliptycznym świecie. To produkcja dla miłośników klimatu "Matrixa" i atmosfery "Łowcy Androidów".
Audio
  • Jak wyglądała praca na planie filmu "Angel.A"? Opowiadają Monika Chrzanowska, Bogna Woźniak, Zbigniew Zyl, Adam Nowak (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Twórcy filmu Angel.A i Kamil jasieński w studiu
Twórcy filmu "Angel.A" i Kamil jasieński w studiuFoto: Czwórka

CD 1200.jpg
Krytycy i fani tworzą listę 100 płyt wszech czasów

Jak podkreślał w Czwórce reżyser Adam Nowak, w polskiej kinematografii brakuje filmów z gatunku science fiction. - Przez lata mieliśmy kino historyczne, moralnego niepokoju. Wówczas kino zachodnie szło swoim torem, a nasi twórcy nie traktowali tamtych produkcji poważnie. My chcemy przywrócić do łask takie gatunki jak fantasy czy science fiction - tłumaczył gość Kamila Jasieńskiego.

Jego "Angel.A" to cyberpunkowa historia androida, robota posiadającego wspomnienia zmarłej osoby. - Z racji swojej inności musi uciekać - tłumaczył reżyser. Jak podkreślali goście Czwórki, w Polsce jest wielu ekspertów specjalizujących się w komputerowych efektach specjalnych. W produkcji nie brakuje zatem tego typu "fajerwerków".

Jak pracowało się na planie filmowym na greenscreenie ze świadomością, że część scen będzie "retuszowana" komputerowo? Jak przygotowywano kolejne sceny tej produkcji i jak długo to trwało? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia.


Kadr z filmu "Angel.A"/mat. pras. Kadr z filmu "Angel.A"/mat. pras.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Monika Chrzanowska (odtwórczyni głównej roli), Bogna Woźniak (kierowniczka planu), Zbigniew Zyl (odtwórca głównej roli), Adam Nowak (reżyser i pomysłodawca projektu)

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 8.07

kd/bch

Czytaj także

Make Life Harder: jesteśmy ofiarami postironii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:20
- Piszemy o wszystkim i o wszystkich. Jesteśmy komentatorami rzeczywistości w przestrzeni słowa pisanego i w tekście najbardziej się sprawdzamy - mówią twórcy "Make Life Harder".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieżka dźwiękowa. Zrzędliwie o filmach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:00
- Jesteśmy na tyle bezczelni, że uważamy, że o filmach mamy do powiedzienia coś ciekawego. I robimy to na "Ścieżce dźwiękowej" - opowiada Bolesław Racięski, krytyk filmowy i współtwórca podcastu.
rozwiń zwiń