X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co banki wiedzą o nas z social mediów?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 10:11
Jak wynika z obserwacji Akredo.pl – media społecznościowe stają się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem do oceny wiarygodności finansowej klientów. Dzielenie się prywatnością w internecie, może mieć wpływ na zdolność kredytową w przypadku wnioskowania o finansowanie w banku.
Audio
  • Co banki wiedzą o nas z social mediów? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/StockSnap

studenci bim 1200.jpg
Energooszczędny dom, który można złożyć jak puzzle

Okazuje się, że informacje, jakie zamieszczamy na portalach społecznościowych mogą stanowić dla banków doskonałe źródło wiedzy na temat tego, jaka jest zasobność naszego portfela. W jaki sposób banki prześlwietlają nasze konta? Publikowanie danych na temat samochodu, jaki prowadzimy, tego, jak często podróżujemy, gdzie jesteśmy zatrudnieni i w jakich sklepach robimy zakupy to potencjalne źródła informacji o naszych zarobkach. Jak przekonują eksperci majątek eksponowany na zdjęciach jest bardzo łatwy do oszacowania. 

- Polskie banki nie informują oficjalnie o tym, że zbierają informacje na nasz temat na podstawie danych zamieszczanych na portalach społecznościowych, ale na podstawie obserwacji rynku możemy domniemywać, że tak się właśnie dzieje - mówił Mateusz Szymański z serwisu Bankier.pl.

Mateusz Szymański Osoby, które informują o swojej złej sytuacji finansowej w mediach społecznościowych mogą mieć w przyszłości problemy z uzyskaniem kredytu bankowego

Co takiego robimy w sieci, o czym wie nasz bank? I co może nam zaszkodzić w kwestiach naszych finansów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Mateusz Kulik

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Goście: w nagraniu rozmowy z Martyną Ogonek - Mateusz Szymański z serwisu Bankier.pl

Data emisji: 23.10.2017

Godzina emisji: 7.14

ac/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dane osobowe. Jak chronić "złoto XXI wieku"?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:50
- Podłączając się do sieci Wi-Fi w pociągach i autobusach zwracajmy uwagę na to, jakie treści udostępniamy. Tam nie ma kontroli ruchu. To nie jest nasza prywatna, zabezpieczona sieć - ostrzega
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blog Forum Gdańsk. Święto polskiej blogosfery

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 12:10
- Na razie nie ma "blogowych profesorów", ale to kwestia czasu. Póki co uczymy się od siebie nawzajem, każdy ma coś do przekazania. Blog Forum Gdańsk to świetna okazja ku temu - opowiadali Anita i Piotr z bloga "StonerChef" w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń