Polskie Radio
Section05
banki

FINANSE OSOBISTE UOKiK przyjrzy się temu, jak banki realizują wakacje kredytowe. Jest postępowanie

Konsumenci, którzy stracili pracę lub inne główne źródło dochodu, mogą zawiesić spłatę kredytu na okres do 3 miesięcy bez naliczania odsetek i innych opłat. Takie rozwiązanie przewiduje tarcza antykryzysowa 4.0. Okazuje się jednak, że banki nie zawsze umożliwiają klientom na skorzystanie z tego rozwiązania. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  banki POLSKA GOSPODARKA

Polacy coraz więcej odkładają w bankach, rośnie popyt na obligacje skarbowe

Koronawirus, mimo że zmienił sposoby lokowania środków przez Polaków, nie straszy już oszczędzających Polaków. Jak wynika z analizy HRE Investments, wraca popyt na obligacje skarbowe, więcej środków trafia do funduszy inwestycyjnych. Mimo, że w maju więcej wypłaciliśmy z bankomatów, ilość środków na bankowych kontach wzrosła do 850 mld zł. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lokata terminowa oszczędności stopy procentowe mieszkania banki finanse koronawirus

Eksperci: spadki w polskiej gospodarce były mniejsze niż się spodziewano

- Polityka niskich stóp procentowych uderza w najzamożniejszych. Obawiam się, że wielu z nich szukając dobrych miejsc do inwestowania, kupowało zbyt wiele mieszkań na wynajem. I właśnie tam obawiam się powstania bańki na rynku nieruchomości -powiedział ekonomista Piotr Kuczyński, gość audycji "Winien i ma" w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  budownictwo konsument banki kredyt mieszkaniowy Koronawirus w Polsce GOSPODARKA