X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
banki

Cyberprzestępczość bankowa. Jak się przed nią chronić?

Kiedyś zrobienie przelewu, sprawdzenie finansów na koncie, czy zapłacenie za ratę kredytu, wymagało wizyty w banku. Obecnie większość operacji bankowych, możemy wykonać nawet bez użycia komputera. Wystarczy nam jedynie telefon z odpowiednią aplikacją i dostępem do internetu. Czy innowacyjne udogodnienie jest rzeczywiście całkowicie bezpieczne? Jakie pułapki czyhają na użytkowników bankowości elektronicznej?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Przemysław Barbrich bankowość internetowa bankowość elektroniczna społeczeństwo banki cyberprzestępczość

Wyrok SN. To bank będzie musiał wykazać niedbalstwo klienta

Ważny wyrok dla konsumentów. Sąd Najwyższy przyznaje rację kobiecie, która padła ofiarą hakerów i straciła 60 tysięcy złotych. Wcześniej sąd niższej instancji obarczył ją winą. Zgodnie z prawem, jeśli klient korzystał z bezpiecznego komputera, to może domagać się od banku zwrotu wykradzionych pieniędzy. Banki zbroją się więc w najnowsze zabezpieczenia, a klienci wkrótce dostaną jeszcze jeden oręż - pomoc banku w razie wysłania przelewu pod zły adres.
Zobacz więcej na temat:  banki bezpieczeństwo Sąd Najwyższy hakerzy

Idea Bank tłumaczy się ze spadku kursu akcji

Czy Idea Bank, uważany do niedawna za najzdrowszą firmę w grupie Leszka Czarneckiego jest narażony na poważne szkody reputacyjne w związku z dużymi wolumenami obligacji Getbacku sprzedawanymi klientom tej instytucji? Trudno w tej chwili przewidzieć, ale zarząd banku uspokaja: nie ma fundamentalnych przesłanek uzasadniających ostatnie wahania kursu akcji, a sytuacja banku pozostaje stabilna.
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych długi obligacje banki