X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa człowieka w filmie. Zbliża się kolejna edycja Watch Docs

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 13:45
- Oferta filmów dokumentalnych jest bardzo szeroka. Co roku trafia do nas prawie 1000 zgłoszeń - spośród nich staramy się wyselekcjonować najlepsze - opowiadał Konrad Wirkowski organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.
Audio
  • Konrad Wirkowski opowiada o tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Fragment plakatu przeglądu filmowego Watch Docs 2017
Fragment plakatu przeglądu filmowego "Watch Docs 2017"Foto: mat. pras.

To jeden z największych na świecie festiwali poświęconych prawom człowieka. Wraz z edycją objazdową i internetową co roku dociera do ponad 100 000 widzów. W konkursie o nagrodę WATCH DOCS zaprezentowanych zostanie 14 nowych dokumentów poruszających rozmaite, ale zawsze ważne tematy związane z prawami człowieka. W programie festiwalu znalazły się takie tytuły, jak "Ryzyko", najnowszy film uhonorowanej Oscarem za "Citizenfour" Laury Poirtas - kontrowersyjny i budzący duże emocje portret Juliana Assange’a, szefa WikiLeaks, czy prowokacyjny "Biały świat według Daliborka" w reż. Víta Klusáka, portretujący czeskiego neonazistę.

W tym roku festiwal będzie trwał tydzień. Premiera pierwszych pokazów datowana jest na 7 grudnia. W trakcie całego przeglądu widzowie będą mogli obejrzeć 58 tytułów z całego świata. O filmach prezentowanych podczas tegorocznej edycji, o tym gdzie poza Warszawą będzie można je oglądać oraz czy warto rozmawiać w kinie o prawach człowieka rozmawialiśmy z gościem Konradem Wirkowskim.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Konrad Wirkowski (organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie)

Data emisji: 8.11.2017

Godzina emisji: 8.40

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kocham Dziwne Kino. "Festiwal dla filmowych freaków"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 14:40
Już po raz szósty w Pabianicach odbędzie się festiwal "dla filmowców, którzy są za starzy albo za młodzi, kręcą za długie albo za krótkie filmy i w związku z tym nie mogą zakwalifikować się na żaden inny przegląd".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ars Independent Festival. Czwórka w świecie indie games

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 15:40
- To, co każdego roku wspólnie przeżywamy pod koniec września w Katowicach, to bezpretensjonalny, fragmentaryczny wybór tego, co wydaje nam się najbardziej interesujące w dzisiejszej kulturze audio-wideo - mówi Bartek Sołtysik, rzecznik prasowy Ars Independent Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Sputnik nad Polską. Sprawdź, co będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 15:31
Niegdyś mało popularna gratka dla koneserów, dziś kino rosyjskie jest śledzone przez coraz szersze grono oddanych widzów. Jakie propozycje zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji?
rozwiń zwiń