"Od zmierzchu do świtu". Film dobry... do połowy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:30
- To trochę dzika, ale też niezapomniana produkcja. Film ma kilka straszniejszych momentów, kilka fajnych dialogów i bardzo dużo krwi - ocenia krytyk i bloger Piotrek Gniewkowski.
Audio
  • "Od zmierzchu do świtu". pochwała kina klasy "B"? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Salma Hayek w filmie Od zmierzchu do świtu
Salma Hayek w filmie "Od zmierzchu do świtu"Foto: PAP/picture alliance /dpa

Po spotkaniu na planie "Czterech pokoi" to pierwszy duży projekt duetu Quentin Tarantino i Robert Rodriguez, w którym twórca "Pulp Fiction" odpowiedzialny był za scenariusz, a pomysłodawca "Desperado" za reżyserię. Premiera filmu odbyła się w styczniu 1996 roku. Tuż po niej krytycy wieszczyli obu filmowcom koniec kariery. Za to w centrum zainteresowania znalazła się.. Salma Hayek. -  Mamy tu na przykład taniec nikomu nieznanej wówczas aktorki z wielkim pytonem i spijanie szampana z jej stóp przez samego Tarantino - opowiada krytyk filmowy Piotrek Gniewkowski. 

Czytaj także
grindhouse 1200.jpg
Grindhouse. Starcie filmowych tytanów

W Stanach Zjednoczonych film zarobił ponad 30 miliony dolarów. Doczekał się także dwóch sequeli, serialu telewizyjnego oraz gry wideo. Jednej z gwiazd Hollywood pozwolił zerwać z wizerunkiem grzecznego doktora, a widzów oswoił z horrorami klasy "B" - o czym wiecej w materiale Martyny Ogonek.   

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 7.15

kul/ac

Czytaj także

"Spider-Man: Homecoming". Superbohater szuka ego

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 11:30
14 lipca na ekranach kin wejdzie kolejny film o przygodach człowieka pająka. - "Spider-Man: Homecoming" to nowe otwarcie i prawdopodobnie zapowiedź nowej serii. Pytanie tylko, czy Marvel udźwignie tę odpowiedzialność - zastanawia się dziennikarz Przemysław Pawełek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Angel.A". Polski metraż nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 11:00
"Angel.A" to film science fiction polskiej produkcji, opowieść o człowieczeństwie osadzona w postapokaliptycznym świecie. To produkcja dla miłośników klimatu "Matrixa" i atmosfery "Łowcy Androidów".
rozwiń zwiń