Re:design. Nowe oblicze warszawskiej Pragi

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:48
- Na początek szukaliśmy rzemieślników, których moglibyśmy zaprosić do projektu, następnie wybieraliśmy konkretnych grafików, których dopasowywaliśmy do konkretnych rzemieślników. W wyniku ich współpracy powstawały projekty, które nanosiliśmy na elewacje - mówiła Monika Domańska ze Stowarzyszenia Traffic Design.
Audio
  • Monika Domańska i Michał Lech o nowym designie praskich szyldów (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Witryna sklepu metalurgicznego, Praga, Warszawa
Witryna sklepu metalurgicznego, Praga, WarszawaFoto: mat. pras./facebook.com/TrafficDesign

- Przeprojektowanie sklepowych szyldów miało na celu podniesienie poziomu jakości estetyki wokół nich. Na ulicach mamy wiele reklam, które tworzą ogromny chaos przestrzenny. Jeśli elewacja nie jest odmalowana i posiada ubytki to witryna nadal będzie wyglądała nieatrakcyjnie - opowiadała.

- Każdy z projektów miał być graficzną identyfikacją danego punku usługowego, dlatego ważne było, aby przedsiębiorca się z nim identyfikował - dodał współorganizator Michał Lech. - Zebraliśmy bardzo dużo informacji o lokalach i przedsiębiorstwach, nad którymi będą wisieć - wyjaśniał w rozmowie z Kamilem Jasieńskim.

Skąd wziął się pomysł na "re:design" praskich witryn usługowych? Jak przebiegała współpraca rzemieślników z grafikami? I jaki jest efekt ich współpracy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Monika Domańska i Michał Lech (ze Stowarzyszenia Traffic Design)

Data emisji: 16.01.2018

Godzina emisji: 8.17

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dachy - zapomniana przestrzeń miejska

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 13:52
Dachy to doskonałe miejsce na sąsiedzkie pikniki, ogrody, mikrosaunę i samowar, o czym w Czwórce przekonywała architektka Gosia Kucińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto i Las. "Wróblom urządziliśmy dom w zegarze"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 13:20
- Budkę dla wróbli projektanci z Grupy Beton postanowili włożyć w stary zegar. Oczywiście jest użyrtkowa, ale pokazuje, że do naszej inicjatywy można też było podejść z przymrużeniem oka - opowiada Ewa Solarz, kurator wystawy "Miasto i Las".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry wzór" - najlepszy polski design na jednej wystawie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 08:00
- Każdemu człowiekowi należy się piękno i funkcjonalność. Rzeczy, którymi się otaczamy mają być niedrogie, dobrze zaprojektowane i rozwiązywać problemy dnia codziennego - mówiła Katarzyna Rzehak, przewodnicząca jury konkursu "Dobry wzór".
rozwiń zwiń