Nowy Jork. Najbardziej filmowe miasto świata?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:00
Martin Scorsese, Woody Allen i oczywiście Kevin, który został sam w Nowym Jorku - te postaci ze świata filmu natychmiast kojarzą się z amerykańską metropolią. Kto jeszcze?
Audio
  • Spacer po filmowym Nowym Jorku (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Nowy Jork to jedno z ciekawszych architektonicznie miast - królują w nim modernistyczne wieżowce
Nowy Jork to jedno z ciekawszych architektonicznie miast - królują w nim modernistyczne wieżowceFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Czytaj także
Mika Urbaniak 1200.jpg
Mika Urbaniak: Nowy Jork brzmi jak muzyka Michaela Jacksona

Na przykład Anna Jóźwiak autorka bloga "NY do mnie MOVIE" dla miłośników filmów i Nowego Jorku, a szczególnie "miłośników filmów o Nowym Jorku". - Od dziecka w kinie czułam się jak w domu, z czasem natomiast zdałam sobie sprawę, że najbardziej lubię oglądać filmy miejskie, zwłaszcza te o Nowym Jorku - wspomina gość Czwórki.

Serial "Friends", komedie romantyczne pokazują oblicze amerykańskiej metropolii z lat 90. Ale dzięki filmom moża poznać cała historię Nowego Jorku. - W latach 70. nowojorczycy byli na skraju bankructwa. Policja rozdawała ulotki, żeby ze wzgledów bezpieczeństwa nie jeździć metrem po godzinie 18.00. I to też zobaczymy na dużym ekranie - dodaje.

Czytaj także
batman mural 1200.jpg
Gotham City to Nowy Jork

Anna Jóźwiak podpowiada też, gdzie kupić słynne nowojorskie bajgle, jak poruszać się po gastronomicznej mapie metropolii i o czym trzeba pamiętać, wybierając się za ocean.      

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Anna Jóźwiak (blog "NY do mnie MOVIE")

Data emisji: 1.03.2018

Godzina emisji: 8.15

kul/ac

Czytaj także

George Lucas lubił szybkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:00
A dowiadujemy się tego z nowej biografii reżysera "George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia". W Czwórce rozmawiamy o niej z aktorem Bartoszem Obuchowiczem, fanem "Gwiezdnych wojen", który zdradza nam, czego spodziewa się po najnowszej części sagi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Lamparska o Poli Negri. "Zaprosiłam ją do mojego świata"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:00
- Moja książka rujnuje wyobrażenie na temat gwiazd. Każdy myśli, że ich życie jest usłane różami. Tymczasem przykład Poli Negri pokazuje, że można mieć wszystko i tak naprawdę nie mieć nic - opowiada Magdalena Lamparska, aktorka i autorka książki "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri"
rozwiń zwiń