Portal dla ciekawskich. Czy nauka może być jak plotka?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 10:44
- Ludzie nie chcą zdobywać wiedzy, nawet przez internet, bo ona często jest podana w niewłaściwy sposób. Staramy się to zmienić - tłumaczy Paweł Gluza, pomysłodawca i założyciel portalu Ciekawe.org.
Audio
  • Jak popularyzować naukę w internecie? Rozmowa z Pawłem Gluzą (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ granata68

Jak wspominał, cztery lata temu, gdy zakładał swoją stronę internetową, musiał zmierzyć się z ostrą konkurencją. - Memy są tworzone w krótkiej, przystępnej formie. Niektóre prezentują prawdziwe ciekawostki, zabawne fakty, ale na dłuższą metę nic nie wnoszą. Postanowiłem więc tworzyć dłuższe artykuły, nawet, jeśli na przejrzenie ich należy poświęcić dłuższą chwilę - opowiadał w Czwórce. 

Taka forma publikacji wymaga jednak czasu - wynajdowaniem i przygotowywaniem ciekawostek Gluza nie zajmuje się więc sam. - Współpracuję z redaktorką, mamy też kilku autorów, którzy na stałe publikują treści w portalu - mówił gość Kamila Jasieńskiego.

Tematy czerpią z anglojęzycznych źródeł, nierzadko jednak sami jeżdżą na konferencje, biorą udział w naukowych panelach i przeróżnych warsztatach. - Ostatnio byliśmy w Centrum Nauki Kopernik - wspominał Gluza. Jak wygląda proces przygotowania materiałów i wyszukiwania ciekawostek ze świata nauki? Jak zdobywa się środki na działanie serwisu i w jaki sposób autorzy Ciekawe.org chcą rozwijać swój portal, by wciąż być konkurencyjnym serwisem w polskiej sieci i skutecznie popularyzować naukę?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Paweł Gluza (założyciel portalu Ciekawe.org)

Data emisji: 3.05.2018

Godzina emisji: 8.13

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Filipowicz z "Topowej Dychy" o vlogach od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 12:00
Teorie spiskowe, które stały się prawdą, największe tajemnice mórz, utracone technologie i wielcy dyktatorzy - ciekawostki m.in. z tego zakresu można znaleźć na kanale "Topowa Dycha".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facecje. "Dowód, że warto być humanistą"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 17:50
- Skończyłem międzywydziałowe studia humanistyczne. Wiedza z różnych dziedzin i różnych kategorii przekłada się na to, co mówią bohaterowie naszego fanpage'a i jak są odbierani - mówi Maciej Kaczyński z Facecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Krawczyk: robię "Footroll" z myślą o kibicach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 09:05
Jest autorem jednego z najczęściej oglądanych kanałów o piłce nożnej na polskim YouTube. Niechętnie pojawia się w mediach, ale dla Czwórki zrobił wyjątek.
rozwiń zwiń