X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Morze Martwe znika z mapy świata. Jak je uratować?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:22
Naukowcy ostrzegają, że w połowie tego stulecia Morze Martwe może stać się zaledwie niewielkim zbiornikiem wodnym. Jego poziom obniża się rocznie już o około 1,5 metra.
Audio
  • Przyszłość Morza Martwego - co je czeka? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Morze Martwe
Morze MartweFoto: Hrecheniuk Oleksii/Shutterstock.com

pszczoła pszczoły kwiaty 1200.jpg
Finlandia. Powstaje szczepionka dla pszczół

Jak przekonywał Jarosław Suchożebrski, z Zakład Hydrologii UW, główną przyczyną są zmiany klimatyczne. - Opady w rozlewisku Morza Martwego są niewielkie, a parowanie bardzo wysokie, bo jest to także region świata o wysokich temperaturach. Jedynym źródłem zasilania Morza Martwego jest rzeka Jordan, która jest jednocześnie głównym źródłem wody pitnej dla mieszkańców okolicznych państw. To z kolei sprawia, że w Izraelu wykorzystywane są ogromne jej zasoby – mówił Jarosław Suchożebrski zakład hydrologii UW.

ZOBACZ TAKŻE Dariusz Szwed: Polska ma mniej wody niż Egipt >>> 

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Jeziora Aralskiego, gdzie woda wykorzystywana była do celów rolniczych. Jezioro niemalże zniknęło z powierzchni Ziemi Jarosław Suchożebrski

Jedynym ratunkiem dla wysychającego Morza Martwego jest podniesienie jego poziomu. Pierwsze plany już są. O jakich projektach mowa i jak naukowcy chcą "przerzucać" wodę do tego zbiornika? Czy takie dostawy nie zmienią dotychczasowego składu chemicznego Morza Martwego? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, przygotowanego przez Weronikę Puszkar.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 10.01.2018

Godzina emisji: 7.17

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miasta potrzebują ekspertów. Łódź ich wykształci

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:32
EkoMiasto to nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Będzie to innowacyjna i unikalna w skali Polski oferta dydaktyczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Góra-gąbka stanie w Turynie? Pomoże w walce ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 14:48
Turyn od lat przoduje w rankingach miast, w których powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Badacze informują, że jego stan jest tak zły, że zagraża życiu mieszkańców. Czy koncepcja Angelo Rena może pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny market bez plastiku. Sposób by zmiejszyć ślad węglowy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:09
Jeden z brytyjskich supermarketów otworzył strefę bez plastiku. To drugi na świecie, po holenderskiej spółce, sklep wielkopowierzchniowy, który dba o środowisko. 
rozwiń zwiń