Polskie Radio
Section05
zawody przyszłości

Wybierz swoją ścieżkę kariery. Alternatyw jest mnóstwo!

Wybór ścieżki kariery to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje każdy młody człowiek. Niezależnie od tego, czy chodzi o szkołę po podstawówce, studia, czy pracę, nie jest to łatwe zadanie. Może w nim pomóc bezpłatna Mapa Karier, w której znajdziemy nie tylko informacje o popularnych zawodach, ale też oryginalne i ciekawe propozycje.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka rynek pracy kariera Kamil Jasieński zawody przyszłości młodzież pokolenie z zawód przyszłości zawód

Rynek pracy. Jakie kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe?

Rok akademicki co prawda się zaczął, ale my w Czwórce mówimy o zawodach przyszłości. Sprawdzamy, jakie kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe. - Nieustająco w rankingach prowadzi branża IT, a więc programiści, testerzy i specjaliści - mówi w Czwórce Martyna Grunt-Mejer, Team Leader w Antal IT Services. - Coraz większym powodzeniem cieszy się także cyber security.  
Zobacz więcej na temat:  studia edukacja rynek pracy Czwórka Mateusz Kulik zawody przyszłości

Zawody przyszłości – jak się do nich przygotować już dzisiaj?

Czy zastanawiacie się czasem, kim chcielibyście zostać, jak dorośniecie? Dzięki pracy zawodowej będziecie mogli zarobić pieniądze w przyszłości, jednak warto myśleć o tym już teraz. W Skarbonce przyjrzeliśmy się historii różnych zawodów. Analizując to, jak konkretne zajęcia ewoluowały na przestrzeni lat, możemy spróbować przewidzieć, jakie zawody, a przede wszystkim, jakie kompetencje będą ważne w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Ekonomia dla dzieci zawody przyszłości radio dla dzieci

Czy technologia jest tylko dla chłopaków? Odpowiedź w PR Dzieciom

Dlaczego dzielenie zawodów na męskie i żeńskie jest krzywdzące? Co zrobić, żeby dzieci nie kierowały się stereotypami? Jak wspierać je w edukacji, by były pewne swoich wyborów? Na te pytania odpowiedzieli goście Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica" zastanawiając się, dlaczego kobiet pracujących w branży IT, nadal jest tak mało. 11 października to Międzynarodowy Dzień Dziewczyny. Jak zachęcać dziewczynki do zostania programistkami?
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców psychologia dziecięca informatyk zawody przyszłości wychowanie stereotypy radio bez reklam

Ludwisarze, dekarze i piwowarzy. Zobacz, jakie zawody mają przyszłość

Ludwisarz, dekarz czy piwowar to zawody, które mogą skorzystać z powracającej mody na rzemiosło. W perspektywie najbliższych lat zarobki osób tych profesji będą rosnąć - prognozują eksperci Personnel Service. Dodali, że małe szanse na wzrost wynagrodzeń mają zaś rodzimi maszyniści i krawcy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zawody zawody przyszłości zarobki płaca minimalna wynagrodzenia społeczeństwo rynek pracy