X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Malcolm XD. Jak zachowa anonimowość podczas spotkań autorskich?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 13:08
Malcolm XD to jeden z najbardziej znanych i tajemniczych twórców internetowych. Jego tożsamość wciąż jest skrywana. A jak "Emigracją" wszedł do świata literatury?
Audio
  • Malcolm XD opowiada o swej anonimowości i wydanej niedawno książce (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Książka Malcolma XD
Książka Malcolma XDFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Malcolm XD opublikował w Internecie kilkadziesiąt swoich opowiadań, a tym samym przyciągnął przed ekrany ponad 2 miliony czytelników. Wydawnictwo W.A.B. zaproponowało mu napisanie książki. Tak, w ciągu 3-5 miesięcy, powstała "Emigracja", opowieść o młodym człowieku, który zaraz po ukończeniu liceum w małej miejscowości wyjeżdża zarobkowo do Wielkiej Brytanii.

- Gdy napisałem książkę zastanawialiśmy się jak ona się przyjmie w "twardym elektoracie" internetowym, ale też w środowiskach literackich - mówi Malcolm XD. - Wydawcy też zadawali pytania, czy np. nie zostanę zignorowany przez świat literacki. Obawy okazały się bezpodstawne - dodaje. - Usłyszałem dużo miłych słów. 

Malcolm XD dziś planuje pozostać twórcą anonimowym. Zdaje sobie jednak sprawę, że jest wiele momentów jego aktywności w sieci, przez które może się "wyłożyć" i sam zdradzić swoją tożsamość. - Jak to się stanie, to się stanie - dodaje z uśmiechem. 

Jak więc, chcąc zachować anonimowość, planuje spotkania autorskie? Czy na spotkanie z wydawcą poszedł osobiście? Czy planuje kontynuację książki? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Malcolm XD

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 8.16

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń

Czytaj także

YouTube straszy wycofaniem się z Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 13:42
W odpowiedzi na nowe przepisy dotyczące ochrony praw autorskich na rynku cyfrowym "ACTA 2.0" - Susan Wojcicki, szefowa YouTube oświadczyła, że serwis może być zmuszony do częściowego opuszczenia Europy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Please kill me". Prawdziwa historia amerykańskiego punka

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:00
"Please kill me" to kultowa książka amerykańskiego dziennikarza muzycznego, założyciela pisma "Punk" - Legsa McNeila oraz kanadyjskiej pisarki i poetki Gillian McCain. To pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń