Malcolm XD. Jak zachowa anonimowość podczas spotkań autorskich?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 13:08
Malcolm XD to jeden z najbardziej znanych i tajemniczych twórców internetowych. Jego tożsamość wciąż jest skrywana. A jak "Emigracją" wszedł do świata literatury?
Audio
  • Malcolm XD opowiada o swej anonimowości i wydanej niedawno książce (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Książka Malcolma XD
Książka Malcolma XDFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Malcolm XD opublikował w Internecie kilkadziesiąt swoich opowiadań, a tym samym przyciągnął przed ekrany ponad 2 miliony czytelników. Wydawnictwo W.A.B. zaproponowało mu napisanie książki. Tak, w ciągu 3-5 miesięcy, powstała "Emigracja", opowieść o młodym człowieku, który zaraz po ukończeniu liceum w małej miejscowości wyjeżdża zarobkowo do Wielkiej Brytanii.

- Gdy napisałem książkę zastanawialiśmy się jak ona się przyjmie w "twardym elektoracie" internetowym, ale też w środowiskach literackich - mówi Malcolm XD. - Wydawcy też zadawali pytania, czy np. nie zostanę zignorowany przez świat literacki. Obawy okazały się bezpodstawne - dodaje. - Usłyszałem dużo miłych słów. 

Malcolm XD dziś planuje pozostać twórcą anonimowym. Zdaje sobie jednak sprawę, że jest wiele momentów jego aktywności w sieci, przez które może się "wyłożyć" i sam zdradzić swoją tożsamość. - Jak to się stanie, to się stanie - dodaje z uśmiechem. 

Jak więc, chcąc zachować anonimowość, planuje spotkania autorskie? Czy na spotkanie z wydawcą poszedł osobiście? Czy planuje kontynuację książki? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Malcolm XD

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 8.16

pj/ac

Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń

Czytaj także

YouTube straszy wycofaniem się z Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 13:42
W odpowiedzi na nowe przepisy dotyczące ochrony praw autorskich na rynku cyfrowym "ACTA 2.0" - Susan Wojcicki, szefowa YouTube oświadczyła, że serwis może być zmuszony do częściowego opuszczenia Europy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Please kill me". Prawdziwa historia amerykańskiego punka

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:00
"Please kill me" to kultowa książka amerykańskiego dziennikarza muzycznego, założyciela pisma "Punk" - Legsa McNeila oraz kanadyjskiej pisarki i poetki Gillian McCain. To pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń