"Please kill me". Prawdziwa historia amerykańskiego punka

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:00
"Please kill me" to kultowa książka amerykańskiego dziennikarza muzycznego, założyciela pisma "Punk" - Legsa McNeila oraz kanadyjskiej pisarki i poetki Gillian McCain. To pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych.
Audio
  • "Please kill me”. Historia punka. Ludzie, który zmienili sposób, w jaki słuchamy muzyki (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Danny Fields, Gillian McCain opowiadają o książce Please, kill me
Danny Fields, Gillian McCain opowiadają o książce "Please, kill me"Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

Nie musisz interesować się punkiem, nie musisz w ogóle znać się na muzyce. To świetne historie opowiedziane przez wyjątkowych ludzi Gillian McCain

- Długo powtarzałam Legsowi, że powinien spisać te kuluarowe opowieści o nowojorskim ruchu punkrockowym - opowiadała pisarka Gillian McCain.

Choć początkowo pomysł był zupełnie inny, książka została rozszerzona o wypowiedzi, wywiady i wątki biograficzne największych legend muzycznych tamtej epoki. - Jednym z narratorów tej książki jest legendarny dziennikarz i menadżer punkowych kapel Danny Fields, o którym The Ramones napisali "Danny Says". Świetnymi rozmówcami okazali się Wayne Kramer, Lee Black Childers, czy odjechany i bardzo zabawny Bob Quine. Zresztą praktycznie każdy, z kim rozmawialiśmy, taki był. To była świetna zabawa - mówiła.

Ta książka jest lepsza niż moja pamięć. Lepsza, niż pamięć kogokolwiek innego. Jest jak kapsuła czasu pełna głosów wspaniałych ludzi Danny Fields

- Dzięki tej książce możemy poznać ludzi, których już z nami nie ma. Jestem szczęśliwy, że mogę podzielić się moją pamięcią o ludziach, których kochałem. Dzięki tym zapiskom będą wiecznie żywi - dodawał dziennikarz Danny Fields.

Jakimi rozmówcami są Lou Reed, David Bowie, czy Patti Smith? O jakim Nowym Jorku opowiadali? Czym dla Amerykanów była kultura punk? Jaką spełniała funkcję w kulturze i sztuce? O czym będzie opowiadała ich kolejna książka zatytułowana "69"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Danny Fields (dziennikarz, autor książek, menager muzyczny), Gillian McCain (kanadyjska poetka i pisarska, współautorka książki "Please, kill me")

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 8.25

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera Watergate - polityczny dramat, który zmienił oblicze Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:44
Wszystko zaczęło się 46 lat temu od niepozornego włamania do jednego z pomieszczeń w luksusowym kompleksie biurowców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robyn Harding: to najtrudniejsza książka w mojej karierze

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 15:47
Lawina kłamstw, intryg, upadek wartości, aż w końcu rozpad rodziny. Dramat "Złe towarzystwo" Robyn Harding, to historia, która pokazuje, że jedna nieprzemyślana decyzja może zrujnować życie wielu osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia wg Alaina Ducasse'a. Przepisy słynnego kucharza wydane po polsku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:59
O jego klasie świadczą prestiżowe wyróżnienia. Trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż dwadzieścia jeden. 
rozwiń zwiń