X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brama Poznania - muzeum bez zabytków

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:00
Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - Brama Poznania to najnowsze dzieło polskiego muzealnictwa, w którym można przejść od początków państwa polskiego aż do XX wieku za sprawą technologii przyszłości.
Audio
  • Brama Poznania - odwiedzamy multimedialne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (Hotspot/Czwórka)
Poznań - kwiecień 2014. Otwarcie Bramy Poznania - Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - atrakcji turystycznej dla miłośników historii początków istnienia państwa polskiego
Poznań - kwiecień 2014. Otwarcie Bramy Poznania - Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - atrakcji turystycznej dla miłośników historii początków istnienia państwa polskiegoFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Czytaj także
Podlasie Bug rower 1200.jpg
Podróże bez prądu. Wyłącz zasięg i zasil się podlaską naturą

- Brama Poznania jest pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa. Mamy stałą ekspozycję, która opowiada o dziejach Ostrowa Tumskiego, ale nie znajdziemy na niej żadnych zabytków - opowiada przewodniczka Ania Gruszka. - Zwiedzający dostaje wyposażony w multimedia audioprzewodnik, a naszą ideą jest to, żeby goście zdobywali u nas wiedzę, która pozwoli im wyjść potem na miasto i świadomie zwiedzać Poznań - dodaje.      

Centrum mieści się w wyjątkowym budynku, który stoi na Śródce, w najstarszej dzielnicy Poznania, połączonej z Ostrowem Tumskim rozpiętym pomiędzy brzegami rzeki Cybiny mostem Biskupa Jordana. Jaką rolę Cybina odegrała w historii Polski? Co Brama Poznania ma wspólnego z filmem "Cube"? Jakie skarby kryje Złota Katedra? O tym w materiale Tomasza Sosnowskiego.


Czytaj także
muzeum kanału dętka pap 1200.jpg
Drugie dno Łodzi. Muzeum Kanału "Dętka"

W pierwszej godzinie audycji odwiedziliśmy Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Cerkiew św. Aleksandra Newskiego oraz Muzeum Książki Artystycznej, czyli najciekawsze miejsca w Łodzi >>>

***

Audycja: Hotspot

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 1.12.2018

Godzina emisji: 17.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń