X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

30. Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:41
To już 30. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Jubileuszowa impreza odbędzie się w nowej lokalizacji, hali Expo-Łódź, przy alei Politechniki 4, w ostatni weekend września. 
Audio
  • Plansze komiksów warte setki tysięcy dolarów, kostium pierwszego Supermana, Człowiek-Zagadka w murach muzeum. Łódź zaprasza do świata DC i komiksu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Keith Homan

Plakat zapowiadający 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi Plakat zapowiadający 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier jest największą tego typu imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej i wielkim ukłonem w stronę fanów komiksów i ich filmowych ekranizacji. Jak podkreślał Adam Radoń,  dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, to okazja do świętowania nie tylko 30. rocznicy łódzkiej imprezy, ale również 100-lecia polskiej sceny komiksowej oraz... osiemdziesiąte urodziny Batmana.

Program festiwalu, jak zapewniał jego współorganizator, jest przebogaty. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie zaplanowany na pierwszy dzień imprezy wernisaż wystawy, przygotowanej we współpracy EC1 Łódź i Art Ludique Le Musée. - przygotowujemy gigantyczną wystawę, którą do tej pory można było obejrzeć w Paryżu, Londynie i Abu Zabi – zapowiadał Adam Radoń.

Na ekspozycję wystawy składają się m.in. oryginalne plansze komiksowe twórców z DC Comics, rekwizyty i kostiumy z filmów wytwórni Warner Bros. W jej ramach będziemy mieli okazję prześledzenia historii takich postaci jak Superman, Batman, czy Wonder Woman – Znajdziemy tu najciekawsze "smaczki" z historii wydawnictwa DC, które jako pierwsze stworzyło postać komiksowego superbohatera - dodawał Radoń.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Festiwal Komiksu (@mfkig)

Wśród zaproszonych do Łodzi gości nie zabraknie legendarnych twórców komiksu. Będziemy mieli okazję spotkać się między innymi z  Johnem Higginsem, Johnem Laymanem, Cyrilem Pedrosą, Grażyną i Zbigniewem Kasprzakami, czy Grzegorzem Rosińskim.

Łącznie pojawi się ponad 100 artystów z Polski i zagranicy. W przestrzeni hali Expo znajdziemy m.in. warsztaty prowadzone przez twórców komiksu, panele dyskusyjne, prelekcje z najciekawszymi przedstawicielami tej branży. Będziemy mieli okazję obejrzeć oryginalne filmowe kostiumy wcielającej się w rolę Wonder Woman Gal Gadot, czy kostium pierwszego filmowego Supermana -Christophera Reeve'a.

Co jeszcze czeka na fanów komiksu w trakcie jubileuszowej odsłony MFKiG w Łodzi? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Adam Radoń – Dyrektor 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi i kierownik wydziału Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź.

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 8.25

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:39
Niedługo zakończy się crowdfundingowa akcja, w ramach której autor komiksu o przygodach Mścibora i jego towarzyszki Martysi zbiera fundusze na stworzenie komiksowej opowieści o słowiańskim superbohaterze. Do osiągnięcia kwoty potrzebne jest wsparcie fundatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Chromry: jestem człowiekiem ze śmieciową pamięcią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:16
- Moje publikacje nazywam książką rysowaną. Dwie ostatnie w formie bliższe są do artbooka, ale nie chcę swoim pracom nadawać takich etykietek. Myślę, że mogłaby dla nich powstać osobna nazwa - opowiadał rysownik Bolesław Chromry.
rozwiń zwiń