Trendy w kuchni na 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 12:02
Zdrowo, etycznie i lokalnie. To główne hasła przyświecające trendom kulinarnym w 2020 roku. Co dodatkowo będzie im towarzyszyć?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Viktor Kochetkov

O kuchni 2020 roku tuż po 8.25 porozmawiamy z Aldoną Zawadą z CookUp/CookUp Talents. Ekspertka wyjaśni czemu wciąż będzie na naszych stołach królowała kuchnia roślinna, a wspierać ją będzie coraz lepiej rozumiana – nie tylko w sferze kulinarnej, ale i ogólnego stylu życia – filozofia zero waste. Te dwa trendy już mocno mieszają w świecie gastronomii, przynosząc świeży powiew, dużo inspiracji i wymuszając coraz ciekawsze koncepty kulinarne. To tej mocnej dwójki dołączy też miejskie ogrodnictwo.

W "Pierwsze słyszę" wybierzemy się do "U-jazdowskiego", gdzie do kina możemy przyjść z psem. Wielkość czy rasa zwierzęcia nie ma żadnego znaczenia - akceptowane są wszystkie czworonogi. 

Sprawdzimy też jak rozwija się aplikacja Boome.run, która ma nas zmobilizować do chodzenia. Już dziś za nasze kroki możemy zbierać punkty, które wymienimy na zegarek sportowy, smartfon czy zniżkę na ubezpieczenie. 

W audycji nie zabraknie informacji ze świata kultury, sportu i codziennego przeglądu prasy. 

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (9.01) w godz. 6.00- 9.00. program poprowadzi Kamil Jasieński. 

pj


Zobacz więcej na temat: Czwórka kuchnia wegetariańska
Czytaj także

Jak przejść na wegetarianizm? "Stopniowo, czyli rozsądnie"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:00
Badania przeprowadzone na 6000 wegetarianach i 5000 osobach jedzących mięso pokazują, że wegetarianie żyją dłużej i są mniej narażeni na choroby serca. Czy warto więc natychmiast rzucić mięso?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń