Słuchaj Polskiego Radia - nuda Ci nie grozi. Sprawdź, co w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 10:00
Zapraszamy na sety DJ-skie, nie zabraknie praktycznych informacji dla studentów, będziemy też podpowiadać, jak uczyć się online i śledzić naukowe doniesienia. Wszystkie anteny Polskiego Radia wprowadzają dodatkowe audycje, m.in. programy poradnikowe i edukacyjne. 
Żółty mikrofon Czwórki
Żółty mikrofon CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Od soboty (14.03) zapraszaliśmy na sety didżejskie live w Czwórce w audycji "Kluboteka" w wersji live po godz. 20.05 do północy. W sytuacji, gdy odwołane są koncerty i imprezy klubowe, włącz Czwórkę i posłuchaj setów didżejskich na żywo ze studia Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ Kluboteka w wersji live - sety na żywo ze studia Czwórki >>>

W audycji "Pierwsze słyszę" już od godz. 6.05 nie zabraknie praktycznych informacji dla studentów - w najbliższy poniedziałek zajmiemy się akademikami i koniecznością ich opuszczania przez studentów. W "Stacji Kultura" po godz. 10.05 codziennie będziemy polecać ciekawe książki do przeczytania, filmy i seriale do obejrzenia. "Książka na dziś" to propozycja literacka, a "Kino domowe" to cykl, w którym Łukasz Muszyński poleca filmy i seriale, które warto nadrobić.

W "Stacji Nauka" w samo południe będziemy podpowiadać jak uczyć się online i śledzić naukowe doniesienia. Temat odpowiedzialności powróci w "Czacie Czwórki". Jak pomagać i komu najbardziej potrzebna jest pomoc w czasie pandemii? Dlaczego kwarantanna powinna być przeprowadzana w sposób zalecany? O czym pamiętać, czego unikać w sytuacji zagrożenia zdrowia - o tym opowiadaliśmy w poniedziałek (16.03) po godz. 15.05. Na temat dbałości o nasze zdrowie psychiczne w sytuacji napływu coraz większej ilości sprawdzonych i fałszywych informacji rozmawialiśmy w "Czacie Czwórki" we wtorek (17.03). W czwartkowe popołudnie (19.03) zajmiemy się kwestią branży turystycznej i eventowej - czy zostaną pokonane w dobie epidemii? Jakie sposoby znaleźli przewoźnicy i organizatorzy imprez, żeby uniknąć zagrożenia i rozprzestrzeniania się zakażenia? Jakie odpowiedzialne zachowania są oczekiwane z naszej strony?

We wtorek Justyna Tylczyńska i Kuba Marcinowicz w audycji "Po tytule" (10.03), po godz. pod hasłem "Mamy czas", zachęcali do zrobienia czegoś, co ciągle odkładamy narzekając na brak czasu.

W "Wiadomościach Czwórki" będziemy przekazywać aktualności, zalecenia i rozwiązania dla uczniów i studentów.

Czytaj więcej
polskie radio budynek.jpg
Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności

Audycje specjalne pojawią się jednak także na pozostałych antenach Polskiego Radia. Polskie Radio S.A. uruchamia dodatkowe audycje, w których wspiera słuchaczy i prowadzi akcję edukacyjną, mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i choroby COVID-19. - Nasi słuchacze ufają antenom Polskiego Radia i oczekują od nas wszechstronnej i kompetentnej informacji o wszystkim, co jest ważne dla ich zdrowia i zdrowia ich najbliższych - uważa Agnieszka Kamińska. - Musimy radzić i informować tak, żeby nie wywołać paniki. Informacja musi być precyzyjna, pełna, intensywna. Czujemy się odpowiedzialni za to, aby słuchacze dobrze rozumieli zaistniałą sytuację i wiedzieli, jak powinni się zachowywać - powiedziała  Prezes Polskiego Radia S.A.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Dodatkowe audycje Polskiego Radia w związku z koronawirusem >>>

Czytaj także

Premiery tygodnia: "(Nie)znajomi", "Mowa ptaków" i "Krewetki w cekinach"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 12:23
W polskich kinach zapowiada się ciekawy weekend. - "(Nie)znajomi" to remake włoskiego filmu "Miło się kłamie w dobrym towarzystwie" - co ciekawe ten film ma już swoje odpowiedniki w kinie francuskim, hiszpańskim i koreańskim - mówi Łukasz Muszyński, krytyk filmowy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe premiery tygodnia. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 21:14
Mroczna historia dwóch latarników popadających w obłęd w obliczu samotności w filmie "The Lighthouse" czy komedia kryminalna w stylu Agathy Christie? A może życiowa "Historia małżeńska"? Na co wybrać się do kina w weekend radzi krytyk filmowy Łukasz Muszyński, gość Czwórki.
rozwiń zwiń