Latanie po koronawirusie. "Ludzie nie zrezygnują z podróżowania"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 08:45
Po pandemii koronawirusa ludzie z pewnością będą chcieli podróżować, ale będą ostrożniejsi w tym, co robią. A jak do tego powinny przygotować się linie lotnicze?
Audio
  • Mateusz Łysiak, podróżnik, o przyszłości branży lotniczej i podróżach (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

shutterstock kobieta góry 1200.jpg
Trekking online. Jak chodzić po górach na leżąco?

Eksperci branży turystycznej już zastanawiają się nad tym, co w tym sektorze zmieni się za kilka miesięcy. Na łamach "National Geographic" prof. Adam Blake, ekonomista i kierownik badań na Wydziale Turystyki i Hotelarstwa na Uniwersytecie Bournemouth w Wielkiej Brytanii, podkreśla, że ludzie będą musieli uwierzyć, że podróżowanie jest bezpieczne. 

Dziś linie lotnicze notują olbrzymie straty w związku z pandemią. - Ten czas to duża strata dla przewoźników, zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy wrócimy do normalności - mówi Mateusz Łysiak, podróżnik. - Podróże samolotem nadal będą cieszyć się dużą popularnością. Pamiętajmy, że jest to jednak najwygodniejszy i najtańszy środek transportu, jeśli chodzi o dalekie kierunki - dodaje.  

ZOBACZ TAKŻE Zostań w domu z Czwórką - koncerty, podcasty, nauka >>>

Gdy świat upora się z koronawirusem przewoźnicy będą chcieli przyciągnąć nowych klientów do swoich usług. - Aby wyjść z kryzysu, który dotknął branżę turystyczną, trzeba będzie czymś zachęcić ludzi, dlatego najpewniej ceny biletów będą znacznie niższe niż teraz - mówi rozmówca Mateusza Kulika.

Wszyscy, niezależnie od tego czy chodzi o transport, czy zakwaterowanie, będą musieli udoskonalić sposoby utrzymywania i monitorowania czystości, by jak najlepiej zadbać o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów Mateusz Łysiak

Eksperci przewidują większą elastyczność linii lotniczych. Możliwości anulowania zamówienia czy przebookowania biletu mogą być tańsze czy dłużej dostępne. Nadzieją dla przewoźników są z pewnością podróże służbowe. To one mogą pozwolić liniom lotniczym na powrót do formy. - Mówi się także o tym, że samoloty będą podróżować mniej zapełnione. Przewiduje się loty z pustymi środkowymi miejscami, by ograniczyć interakcje pasażerów na pokładzie - mówi podróżnik. 

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy znów będziemy mogli udać się w podróż. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 9.04.2020

Godzina emisji: 7.15

pj/kd

Czytaj także

Mazowsze. Serce Polski niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:00
Tym razem w audycji Mateusza Kulika odwiedziliśmy Mazowsze, a w odkrywaniu najciekawszych szlaków regionu pomagał nam Paweł Cukrowski z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak koronawirus wpływa na turystykę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 09:56
Jeszcze w styczniu opinie branży turystycznej o tym, jak koronawirus wpłynie na sytuację w biznesie podróżniczym były umiarkowane, o tyle dziś już wiadomo, że sytuacja jest fatalna.
rozwiń zwiń