"Fuser" - następca "Guitar Hero"? Zostań wirtualnym DJ-em

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 12:47
Twórcy gry "Guitar Hero" prezentują swój nowy tytuł. Najnowszy projekt Harmoniksa, czyli "Fuser" pozwoli bawić się graczom bez dodatkowych gadżetów. Premierę zaplanowano jeszcze w tym roku. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Maksym Fesenko/Shutterstock.com

escape room 1200x660.jpg
Escape room - jak wydostać się z potrzasku?

Guitar Hero to popkulturowy fenomen, który przed laty podbił rynki na całym świecie. Teraz studio Harmonix powraca z nowym projektem, w którym wcielić się będą mogli w DJ-a i próbować swoich sił za muzyczną konsoletą. "Fuser" to gra - symulator. Jej koncepcja przypomina nieco Guitar Hero, ale w przeciwieństwie do tego "klasyka", żeby zagrać, nie będzie potrzebny specjalistyczny kontroler, którego wymagał np. stworzony przed dekadą DJ Hero. - W praktyce jednak to rozwiązanie to był tylko bajer. Mogliśmy się pojedynkować również przy zwykłych klawiaturach komputerowych - zapewniał prowadzący "Strefę gamingu" Łukasz Jeffrej Chmiel.


Posłuchaj
03:58 2020_07_13-07-16-00_CZWÓRKA_Pierwsze słyszę.mp3 Nowy "Fuser" podbije serca miłośników "Guitar Hero"? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

W bazie "Fusera" znajdziemy ponad 100 różnych utworów, od hip-hopowych klasyków, przez przeboje country aż po współczesne hity. Po stworzeniu swojego awatara gracz stanie się DJ-em na festiwalu muzycznym. Zajmie się miksowaniem wokali, melodii i bitów i tylko od jego umiejętności będzie zależało, czy zostanie headlinerem imprezy i wystąpi na głównej scenie.

Czytaj także:

W grze dostępne mają być trzy etapy rozgrywki: możemy wcielać się w rolę początkującego DJ-a i piąć się po szczeblach kariery, miksować w trybie freestyle, albo grać w opcji multiplayer rywalizując z innymi graczami. Punkty będą także za realizację "song requestów" z widowni. - To dodatkowe wyzwanie, bardzo ciekawe rozwiązanie - mówił Jeffrej. - W grach często jest tak, że rozwiązania, które na początku nie podobały się fanom, okazały się fenomenalne w praktyce - tłumaczył. 

Premiera "Fusera" planowana jest na listopad tego roku, a gra dostępna ma być na komputery i konsole. - Gier muzycznych na rynku muzycznym brakuje, po cyklu "Hero" - jak dotąd - nie ma kolejnych aż tak ciekawych propozycji - oceniał dziennikarz Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 13.07.2020

Godzina emisji: 7.20

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-sport w czasach pandemii. Co zamiast Tekken World Tour?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:00
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom wielu imprez, w tym także e-sportowych. O tym, jak wygląda teraz sytuacja opowiada Mariusz "Maniek" Dziarmaga z Organizacji Fighting Games Challenge.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paralotniarstwo - sposób na wakacyjną przygodę życia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 09:50
- Latając na paralotni, wykorzystujemy zupełnie inne zmysły, niż będąc na ziemi. To zupełnie inny poziom doznań - mówił Piotr Gałkowski, instruktor. - To też najprostszy sposób na znalezienie się w powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody.
rozwiń zwiń