Obostrzenia nad morzem. Czy chronimy się przed koronawirusem?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 10:09
Czas urlopu wielu Polaków zdecydowało się spędzić w kraju. Część, jak zwykle, wybrała popularne nadmorskie kurorty - czy przestrzegają tam zasad dotyczących ochrony przed koronawirusem? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/altanaka
ogrodnicy ogrodnik praca sezonowa 1200.jpg
Praca sezonowa 2020 - gdzie szukać zatrudnienia w wakacje?

Posłuchaj
02:43 czwórka pierwsze słyszę 21.07.2020 plaża.mp3 Wczasy na polskim wybrzeżu w czasach pandemii - materiał Macieja Wójcika (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące zasad zachowania się w czasach pandemii znamy już na pamięć. Maciej Wójcik sprawdził, czy klimat urlopu, nadmorskie wakacje nie sprawiają, że czujemy się z nich zwolnieni. 

Nad polskim morzem takiego sezonu jeszcze nie było. Jak się okazuje, nie jest łatwo pogodzić chęć wypoczynku z realizacją wszystkich obostrzeń sanitarnych.

- Musimy pracować bardzo mocno, aby wczasowiczów przyzwyczaić, nauczyć siebie i ich jak żyć z tą pandemia nad morzem - mówi Paweł Mickiewicz właściciel ośrodka wypoczynkowego "Mieszko" w Rewalu. - Wszystkie obostrzenia, które są zarządzone przez sanepid i ministra zdrowia, musieliśmy wprowadzić i wszystkiego musimy przestrzegać. Ludzie nie wiedzą, jak się zachować, instruujemy ich, dajemy dezynfekatory, mamy tablice informujące jak się zachowywać na terenie ośrodka - dodaje. 

Większość wczasowiczów stosuje się do zasad obowiązujących w całej Polsce. Starają się używać maseczek, często myć ręce, używać środków do dezynfekcji, nie dotykać poręczy, na plażach odgradzają się od innych parawanem. Z pewnością na korzyść wczasowiczów działa to, że popularne kurorty są w tym roku mniej oblegane. Zdarzają się jednak tacy, którzy ignorują zasady. Część osób zapomina o maseczkach w sklepach. Jak mówi jedna z wczasowiczek, ludzie są już zmęczeni stresem i obawami związanymi z pandemią koronawirusa. Nie zmienia to jednak faktu, że zasad ochrony powinniśmy przestrzegać, choćby dla zdrowych i bezpiecznych wakacji. 


dzieci plaża piasek pixabay 1200x660.jpg
Jod - czy naprawdę jest nam niezbędny?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Maciej Wójcik

Data emisji: 21.07.2020

Godzina emisji: 7.38

pj


Czytaj także

Lato w przyczepie - sposób na wakacje w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 10:18
Wypożyczalnie przyczep kempingowych już teraz cieszą się aż o kilkadziesiąt procent większym zainteresowaniem klientów niż przed rokiem. Pandemia spowodowała, że wielu Polaków decyduje się na ten typ wypoczynku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co dziesiąty student bez pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 09:31
Studenci nie czekają z pracą do otrzymania dyplomu magistra. Aktywności zawodowe z nauką łączy niemal 80 procent z nich. Niestety pandemia pokrzyżowała plany wielu żaków. 
rozwiń zwiń