Dziadkowie Biznesu. Studenci reklamują ich w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:00
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zainaugurowali akcję Dziadkowie Biznesu, która pomaga seniorom zareklamować swą działalność w sieci. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Perfect Wave
senior pandemia 1200 shutterstock.jpg
#Pomagamseniorom. Sprawdź inicjatywy organizowane w całej Polsce

Dochody małych warsztatów i punktów usługowych w czasie pandemii koronawirusa spadły nawet o 80 procent. Seniorzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, bo to właśnie oni bardzo często odpowiadają za tego typu biznesy. Studenci zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ruszyli im na pomoc. 


Posłuchaj
03:27 czwórka pierwsze słyszę 11.05.2021.mp3 "Dziadkowie Biznesu" - studencka pomoc dla biznesów seniorów (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Dziadkowie Biznesu to projekt stworzony przez sześcioro studentów zarządzania - mówi Julia Czumaj, współorganizatorka projektu, studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to kampania, która ma na celu wypromować przedsiębiorstwa seniorów. 

- Widzieliśmy w internecie posty o starszych osobach i ich biznesach. Ktoś zachęcał, by iść do nich kupić produkty, skorzystać z usług. Pomyśleliśmy, że możemy zrobić coś podobnego - wspomina Filip Zapora, student zarządzania. 

Początki akcji nie były łatwe. Studenci przyznają, że musieli chodzić od drzwi do drzwi lokali usługowych, rzemieślniczych. - Teraz to się zmieniło, bardzo dużo osób do nas pisze. Choć bardzo rzadko są to sami "dziadkowie biznesu", najczęściej to sąsiedzi, ktoś z rodziny, ktoś, kto odwiedził dany punkt - mówi studentka. 

Czytaj także:


Studenci rozpoczęli internetową zbiórkę na promocję postów umieszczonych w mediach społecznościowych. - Chcemy pomóc im się rozpromować. Seniorzy często sami nie potrafią zareklamować się w internecie, więc chcemy im pomóc - mówi rozmówca Mateusza Kulika. 

Rozmówcy Czwórki podkreślają, że za każdym z tych biznesów stoi niesamowita historia. Mówią o panu Andrzeju, który po śmierci żony wciąż prowadzi skate shop w Koninie, w którym od lat wspólnie z małżonką wspierali rozwój kultury hip-hopu i rapu. Wspominają pana Józefa z warszawskiej cukierni na Bródnie, który od lat piecze przysmaki z własnych receptur, czy panią Walentynę z Białegostoku, która sprzedaje lody, do tej pory miała jedynie cztery smaki, a po zgłoszeniu się do Dziadków Biznesu smaków jest więcej, a seniorka szuka pracownika. 


***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Mateusz Kulik

Data emisji: 11.05.2021

Godzina emisji: 6.13

pj

Czytaj także

Bezpieczny senior w sieci. Test aplikacji moblilnych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 20:00
Choć seniorzy coraz lepiej radzą sobie w sieci, to nadal są grupą najbardziej narażoną na działanie oszustów. W Czwórce, w ramach akcji #pomagamseniorom, przygotowaliśmy przegląd aplikacji, które ułatwią życie naszym babciom i dziadkom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seniorzy w pandemii. Jak możemy im pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 20:40
Dobre chęci na złe czasy - to jak najbardziej pożądana dziś postawa, dlatego zachęcamy Was, by dołączyć do akcji Czwórki #pomagamseniorom. Ośrodki pomocy społecznej łączą seniorów i wolontariuszy, którzy mieszkają w okolicy i są gotowi nieść pomoc. Można m.in. zrobić zakupy, ale też zwyczajnie porozmawiać przez telefon z samotnym seniorem.
rozwiń zwiń