Bezpieczny senior w sieci. Test aplikacji moblilnych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 20:00
Choć seniorzy coraz lepiej radzą sobie w sieci, to nadal są grupą najbardziej narażoną na działanie oszustów. W Czwórce, w ramach akcji #pomagamseniorom, przygotowaliśmy przegląd aplikacji, które ułatwią życie naszym babciom i dziadkom. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

Sprawdź
senior pandemia 1200 shutterstock.jpg
Jak radzą sobie seniorzy w pandemii?

Rozmowa przede wszystkim

Jeśli wśród najbliższych masz osoby starsze, które korzystają z dobrodziejstw internetu - mają profile w serwisach społecznościowych, albo robią e-zakupy, porozmawiaj z nimi o tym, jakie niebezpieczeństwa mogą się z tym wiązać. Zweryfikuj zabezpieczenia, uczul na SMS-y i maile, które przychodzą od nieznanych adresatów, wytłumacz, po co jest i jak działa uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

E-opieka - jak działa?

Kiedyś opieka kojarzyła nam się tylko z bezpośrednim kontaktem z drugim człowiekiem i częstym kontaktem telefonicznym. Dzisiaj nowoczesne technologie umożliwiają i znacznie ułatwiają nam kontrolę samopoczucia i stanu zdrowia naszych bliskich także wtedy, kiedy jesteśmy od nich daleko.

Posłuchaj
02:46 [CZWORKA]TOP 2 listopad 2020 senior.mp3 Aplikacje, które ułatwią życie seniorom (TOP/Czwórka)

Zobacz
senior telefon shutterstock_585622256 1200.jpg
Babcia i dziadek w sieci. Co klikają i lajkują?

- Żeby jak najlepiej wykorzystać aplikację Bezpieczny senior, warto zastanowić się nad wyposażeniem naszego seniora w smartwatch z GPS, który poda nam dokładną lokalizację starszej osoby znajdującej się pod naszą opieką - mówi dziennikarz Mateusz Kulik. - Co więcej, w przypadku niebezpieczeństwa senior może nacisnąć przycisk SOS i od razu powiadomić nas, a także służby ratownicze, że dzieje się z nim coś niedobrego.

Najlepsza opieka dla seniora, zegarek z GPS dla babci i dziadka / BezpiecznaRodzina

Aplikacja daje poczucie bezpieczeństwa osobom starszym i ich opiekunom. To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu jeszcze lepiej możemy ochronić osoby, na których zdrowiu i życiu nam zależy. Bezpieczny Senior doskonale sprawdzi się u każdego, jednak przede wszystkim może odegrać istotną rolę, kiedy starsi rodzice lub dziadkowie chorują na demencję, zaniki pamięci, czy inne choroby, które wymagają stałej kontroli.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 02.11.2020

Godzina emisji: 18.16

kul

Czytaj także

Czy potrafimy jeszcze być offline?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 19:00
W lockdownie znacznie wydłużył się czas, który spędzamy z telefonem, przy laptopie. Pojawiło się nawet nowe zjawisko: zoom fatigiue.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-doręczenia. Zapomnij o awizo, polecony przyjdzie mailem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 19:50
Ministerstwo Cyfryzacji chce, by komunikacja między obywatelem a administracją była jasna i przejrzysta. W tym celu Sejm uchwalił ustawę o e-doręczeniach.
rozwiń zwiń