Wschód spotyka się z Zachodem - Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 14:55
W dniach 9-13 czerwca odbędzie się się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Organizowany w Białymstoku od 2006 roku, festiwal krótkich filmów niezależnych, amatorskich i studenckich służy popularyzacji kina niezależnego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Rad K

MAIK5835_!200.jpg
MK ONLINE - wystartował festiwal twórczości młodych

W poniedziałkowy poranek zapraszamy na spotkanie z organizatorami wydarzenia, które od kilkunastu lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem. Dzięki temu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. Festiwal, który ewoluował z małej kameralnej imprezy do największego filmowego wydarzenia w północno-wschodniej Polsce, jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność i różnorodność, jest miejscem spotkań twórców otwartych, z poczuciem humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory.

Czytaj także:


W audycji opowiemy również o jadalnych materiałach budowlanych z resztek. Japońscy naukowcy twierdzą, że materiały konstrukcyjne z resztek żywności są nawet mocniejsze niż beton, a jednocześnie można je zjeść i się po tym nie rozchorować.

Przeniesiemy się również do Lublina, gdzie pojawił się... portal. Pozwala na komunikację z Wilnem. Niecodzienna instalacji artystyczna stanęła na lubelskim Placu Litewskim i pozwala na wzajemną komunikację z mieszkańcami Wilna. Sprawdzimy jak działa portal i co myślą o nim mieszkańcy Lublina.

W audycji również:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w poniedziałek (07.06) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Zabytkomania. Smaki sprzed lat na filmowym stole

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:48
Tegoroczna odsłona konkursu pod hasłem "Zabytkomania - przepis na dziedzictwo" zabiera nas w podróż pełną dawnych smaków, tradycji kultywowanych przy wspólnym stole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Short Waves Festiwal 2021. Kino w lustrzanym odbiciu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 12:45
"Mirror, Mirror" - hasło tegorocznej odsłony festiwalu - nawiązuje do nowej formuły przeglądu, który podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w wersji hybrydowej. - Dajemy ludziom dostęp do kultury na świeżym powietrzu, w kinach i online - mówi rzecznik prasowy imprezy Karolina Sienkiewicz.
rozwiń zwiń