Short Waves Festiwal 2021. Kino w lustrzanym odbiciu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 12:45
"Mirror, Mirror" - hasło tegorocznej odsłony festiwalu - nawiązuje do nowej formuły przeglądu, który podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w wersji hybrydowej. - Dajemy ludziom dostęp do kultury na świeżym powietrzu, w kinach i online - mówi rzecznik prasowy imprezy Karolina Sienkiewicz.
Short Waves Festival 2021 odbędzie się w Poznaniu w dniach od 14 do 20 czerwca
Short Waves Festival 2021 odbędzie się w Poznaniu w dniach od 14 do 20 czerwcaFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
03:27 CZWÓRKA Pierwsze slysze - short waves 25.05.2021.mp3 Co w programie 13. odsłony Short Waves Festiwal 2021? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Short Waves Festival 2021 to będzie największe wydarzenie filmowe w Wielkopolsce od czasów odmrożenia Karolina Sienkiewicz

Short Waves Festival nieprzerwanie od 2009 roku przybliża publiczności kino krótkometrażowe, tworząc platformę wymiany myśli, doświadczeń i wrażeń towarzyszących odczuwaniu krótkiego kina. Festiwal przez lata rozwijał się, zmieniał format, ewoluował i próbował odnaleźć swoją przestrzeń, tożsamość i widza. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach od 14 do 20 czerwca. - Opanujemy cały Poznań. Mamy 20 lokalizacji, 73 wydarzenia w przestrzeni miasta i festiwal online - mówi gość Czwórki. - Mamy dwa programy: stacjonarny z rekordową liczbą filmów i wydarzeń oraz online - z pokazem filmów konkursu eksperymentalnego, przeglądem krótkich form z Austrii oraz z filmami prezentowanymi pod hasłem "Mirror, Mirror. Lustrzane odbicie".

SWF 2021 | Summer Edition Trailer / Short Waves Festival

W programie nie zabraknie lubianego przez widzów cyklu "Random Garden Cinema", czyli pokazów w prywatnych ogrodach poznaniaków. Zaplanowaliśmy cztery programy, ogłosiliśmy tytuły filmów, ale adresy pozostaną tajemnicą aż do dnia seansów Karolina Sienkiewicz

Po 13 latach Short Waves Festival jest jednym z najważniejszych polskich festiwali prezentujących filmy krótkometrażowe z całego świata, zabierając głos w ważnych kwestiach - jest festiwalem świadomym, otwartym, dostępnym i różnorodnym. - W tym roku najbardziej nie mogę doczekać się pokazu "Horror Shorts", który organizujemy w starej, opuszczonej i niedziałającej pływalni. Myślę, że to będzie fenomenalny wieczór, zważywszy na miejsce i tematykę prezentowanych filmów - dodaje rozmówczyni Agaty Nowotnik. - Jeśli zaś chodzi o wydarzenia muzyczne, to festiwalową galę uświetni koncert poznanianki Rosalie., na którym na pewno nie zabraknie piosenek z ostatniej płyty artystki "IDeal".

Rosalie. - Chodź, chodź, chodź prod. Chloe Martini (Official Video) / RosalieOfficial

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Agata Nowotnik

Data emisji: 25.05.2021

Godzina emisji: 07.15

kul

Czytaj także

Producent kreatywny - nowe podejście do roli producenta

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 09:00
Rola filmowego producenta kreatywnego to połączenie wielu zawodów. Albert Kiciński, autor publikacji Interfilmlab 4.0 podkreśla, że najważniejsze w tej roli jest myślenie, planowanie, przewidywanie i mocne nerwy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zabytkomania. Smaki sprzed lat na filmowym stole

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:48
Tegoroczna odsłona konkursu pod hasłem "Zabytkomania - przepis na dziedzictwo" zabiera nas w podróż pełną dawnych smaków, tradycji kultywowanych przy wspólnym stole.
rozwiń zwiń