#100SekundWMuzeum - zwiedzaj, nagraj filmik i zdobądź nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 12:50
- Muzea się zmieniają. Są bardziej interdyscyplinarne, wyposażone w multimedia przyciągają ciekawymi wystawami - mówi Anna Śmigielska z Zamku Królewskiego w Warszawie. - #1000SekundWMuzeum jest akcją, która nakłania, żeby do nich zajrzeć, nakręcić filmik przesłać do nas i wrzucić do swoich mediów społecznościowych - wyjaśnia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rawpixel

Wizyty w muzeach to świetna okazja do poznawania historii i bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu swoim konkursem #1000SekundWMuzeum chce zainteresować młodzież kulturą i sztuką.

Posłuchaj
05:25 Czwórka/Pierwsze Słyszę - Muzea 22.09.2021.mp3 Anna Śmigielska z Zamku Królewskiego w Warszawie opowiada o akcji #1000SekundWMuzeum (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ciągu ostatnich sześciu lat powołało, wybudowało lub zmodernizowało ponad 200 instytucji muzealnych, które tworzą "sieć nowoczesnych muzeów". Fascynujące dzieła sztuki i zabytki prezentowane w atrakcyjny sposób przy pomocy nowoczesnych technologii docierają do coraz szerszego grona odbiorców, a konkurs ma w tym pomóc.

- Jest zachętą do tego, żeby udać się do muzeum. Pogoda robi się kapryśna, więc jest to dobry czas na zwiedzanie tych przybytków kultury - mówi gość audycji. - Przy okazji zwiedzania można wziąć udział w konkursie i wygrać nie tylko ciekawe nagrody rzeczowe, ale też zwiedzanie w indywidualnie stworzonej grupie. Myślę, że to ciekawa forma pokazania, że można ze znajomymi wspólnie spędzać czas w różnych instytucjach kultury.


shutterstock_galerie_1200.jpg
Warsaw Gallery Weekend 2021 - czas wystaw i podsumowań

Źr. Youtube/#100SekundWMuzeum - konkurs

Organizatorzy przewidzieli wiele nagród, między innymi można zdobyć kamerki. - Mamy teraz kulturę wideo. Już nawet nie robimy zdjęć, tylko filmiki i relacjonujemy różne wydarzenia z naszego życia - tłumaczy Anna Śmigielska. - Wierzymy, że filmów będzie dużo, bo mamy naprawdę ciekawą ofertę. Szukamy arcydzieł po świecie, a zapominamy, że wiele znanych dzieł jest w Polsce i warto to odkrywać. Nie tylko na głównych szlakach muzealnych, ale również w mniejszych miejscowościach. Odkrywajmy piękno, którego w takich miejscach jak muzea jest dużo - zachęca.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Anna Śmigielska (Zamek Królewski w Warszawie)

Data emisji: 22.09.2021

Godzina emisji: 08.15

aw

Czytaj także

Galerie dookoła świata: manga, auta i superbohaterowie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 17:40
Raz w tygodniu dziennikarka Czwórki Adrianna Janiszewska zabiera nas w podróż po najciekawszych wystawach na świecie. Tym razem zajrzeliśmy m.in. do Nowego Jorku, do Tokio i do Chicago.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsaw off Art 2021 - sztuka powinna być wolna

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:03
60 artystów z Polski, USA, Holandii, Czech i Słowacji zaprezentuje swe prace podczas festiwalu Warsaw off Art 2021, który odbędzie się pod hasłem "Art is not a crime". To wyjątkowy czas dla sztuki offowej. 
rozwiń zwiń