Święto gamingu w Poznaniu. Zbliża się Poznań Game Arena

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:10
Największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej Poznań Game Arena odbędą się w dniach 22-24 października. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.
Tak było na Poznań Game Arena w 2019 roku, w ten weekend kolejna odsłona wydarzenia
Tak było na Poznań Game Arena w 2019 roku, w ten weekend kolejna odsłona wydarzeniaFoto: mat.promoc.

PGA to wydarzenie dla branży, ale też fanów gamingu. To również miejsce najbardziej wyczekiwanych polskich, a nawet europejskich premier. Na imprezie między innymi można spotkać znanych youtuberów i streamerów, a także sprawdzić się w turniejach e-sportowych rozgrywanych na najwyższym poziomie. W programie znajduje się również mnóstwo wydarzeń towarzyszących, które odpowiadają na aktualne potrzeby rynku gier.


Posłuchaj
09:03 Czwórka/Pierwsze Słyszę - targi gier 20.10. 2021.mp3 Michał Dublaga opowiada o Poznań Game Arena 2021 (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

- To bardzo ważne wydarzenie dla przedstawicieli branży gamingowej, ale przede wszystkim dla fanów gier wideo. Każdy może przyjść, dowiedzieć się co nowego i sobie pograć - mówi Michał Dublaga, specjalista od marketingu Poznań Game Arena. - Największą wartością tych targów jest to, że praktycznie wszyscy wystawcy udostępniają stanowiska komputerowe i konsolowe. Fani i pasjonaci gier mogą więc zagrać, rywalizować lub przetestować gry, których wcześniej nie znali.

Jak mówi gość audycji, w imprezie zapowiedziało udział prawie 100 wystawców, którzy będą się prezentować na kilkuset stoiskach. - Samych tytułów gier będzie blisko setka. Na pewno będzie sporo do wyboru dla fana każdego gatunku - dodaje.


Liu zishan Shutterstock_1428409067gaming gra katastrofa 1200.jpg
Modyfikacje w gamingu - co dają?

Źr. Youtube/Assassin’s Creed Valhalla: Zwiastun fabularny


Organizator zapowiada, że wśród atrakcji, pojawią się między innymi tytuły od studia Ubisoft, czyli gry takie jak "Assassin's Creed Valhalla", najnowszy "Far Cry" czy też "Watch Dogs:Legion", który niedawno miał swoją premierę. - To są gry, które każdy fan gier rozpoznaje. Ci, którzy jeszcze nie mieli możliwości, żeby w nie zagrać, będą mieli szansę na ich przetestowanie - zdradza Michał Dublaga. - Często podkreślamy, że jest to wydarzenie dla pasjonatów gier w każdym wieku. Będzie więc również specjalna strefa gier dla najmłodszych, tzw. PEGI 7, czyli gry bez przemocy i brutalności. Będziemy mieli premierę gry Smerfy i Minecraft - bardzo popularną wśród dzieci i młodzieży.


Źr.Facebook.com/PoznanGameArena

W trakcie imprezy można będzie porozmawiać z twórcami gier i dowiedzieć się, jak są tworzone. Poznać szeroką ofertę gier indie - od symulatorów ciężarówek, jachtów, po gry osadzone w światach równoległych i fantasy. Fani gier będą mogli również wziąć udział w Game Industry Conference, która odbywa się równocześnie z PGA. Na konferencji można będzie spotkać najbardziej znanych w środowisku twórców i promotorów gier, zarówno z największych firm, jak i z tych mniej znanych.

Sprawdź także:

Będzie się więc w Poznaniu działo, a wydarzeniu dodatkowo towarzyszy konkurs cosplayowy, którego wielki finał będzie miał miejsce w niedzielę.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał Dublaga (specjalista ds. marketingu Poznań Game Arena)

Data emisji: 20.10.2021

Godzina emisji: 08.30

aw

Czytaj także

Podlaskie kino na zdjęciach, których nie było

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 11:05
Dziewiętnastego sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy "Wyśniona historia kina na Podlasiu", będzie to ekspozycja fotografii w technice mokrego kolodionu. Wszystko zaczęło się od poszukiwania informacji na temat kinematografii Podlasia z epoki dwudziestolecia międzywojennego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

48 Hour Film Project - dobra zabawa i szansa na karierę

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 11:50
W dniach 22-24 października w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja 48 Hour Film Project. Biorące w konkursie zespoły mają dwie doby na nakręcenie filmu. - Jest to spore wyzwanie i cieszymy się, że co roku blisko 80 ekip postanawia je podjąć i kręci filmy w Warszawie - mówi Maria Leśnodorska, producentka konkursu.
rozwiń zwiń