Wianki w Krakowie. Co będzie się działo w klubowej Poczcie? 

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 10:50
Rozpoczęło się lato, a to doskonała okazja do wspólnej zabawy. W najbliższą sobotę Kraków będzie tętnił muzyką. Dźwięki muzyki elektronicznej wypełnią także Klub Spotkań Poczta Główna, gdzie krakowskie Wianki pojawią się po raz pierwszy.
Wianki w Krakowie 2022. Tam będzie się działo
Wianki w Krakowie 2022. Tam będzie się działo!Foto: Shutterstock.com/bbernard

Wianki w Krakowie to doroczna impreza organizowana z okazji rozpoczęcia lata. Tradycyjnie odbywa się w ostatnią sobotę czerwca. Tego dnia na uczestników czekają gry, zabawy, konkursy, a także artystyczne wydarzenia. Wszystko to aż w 10 lokalizacjach. Krakowskie Wianki to także koncerty. Na kilku scenach wystąpią między innymi Margaret, Ifi Ude i Kapela ze Wsi Warszawa. Nie zabraknie też elektronicznych brzmień, przy których można będzie się pobawić do rana w Klubie Spotkań Poczta Główna

- Każdy znajdzie coś dla siebie w ten dzień. Nasz Klub Spotkań Poczta Główna po raz pierwszy dołączył do wydarzenia, a na naszej scenie będzie wiele się działo - mówią organizatorzy Kuba Wojas i Jacek Peszko. - W ramach wsparcia dla Ukraińców mieszkających w Krakowie pojawią się także wykonawcy z tego kraju. Wstęp wolny.

Na głównej scenie zagrają Ira Mos, Kondrat i Skungal. Wisienką na torcie będzie Beniovska, warszawska rezydentka, która ma być "pomostem" łączący nasze dwa narody.

- Będzie bardzo eklektycznie, ale elektronicznie. Kondrat - DJ i producent pochodzący z Kijowa - od lat mieszka w Krakowie. Jego sety to mieszanka połamanego electro, acidowych brzmień, brejków, ale też nie jest mu obce eksperymentalne brzmienie - opowiadają rozmówcy Kamila Jasieńskiego. - Beniovska to DJ-ka i artystka dźwiękowa z Trójmiasta. Znana jest zarówno ze swoich klubowych, połamanych setów, jak i kompozycji eksperymentalnych. Trochę też wyjedziemy z klasycznego techno, a artyści zaprezentują energetyczne i różnorodne sety

Źr. Klub Spotkań Poczta Główna

Start imprezy o godz. 22.00, planowany koniec o 4 rano, jednak jak zapowiadają organizatorzy, wiele będzie zależało od jej uczestników. - Tworząc line-up, chcieliśmy, żeby uczestnicy tego krakowskiego święta poczuli się dobrze i znaleźli coś dla siebie w Klubie Spotkań Poczta Główna - podkreślają. - Będziemy patrzeć, co się będzie działo na parkiecie, i nie wykluczamy przedłużenia imprezy. 


Posłuchaj
04:59 Czwórka/Pierwsze Słyszę/ wianki Kraków 2022 23.06. 2022.mp3 Wianki w Krakowie 2022. Co będzie się działo w Klubie Spotkań Poczta Główna, opowiadają Kuba Wojas i Jacek Peszko (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Goście: Kuba Wojas i Jacek Peszko (Klub Spotkań Poczta Główna)

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 8.35

aw/mat. pras.

Czytaj także

Branża muzyczna wdraża działania ekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 12:50
Music Climate Pact to nowa inicjatywa ekologiczna, do której przystąpiły największe wytwórnie muzyczne. Co to oznacza?
rozwiń zwiń
Czytaj także

CARBON Silesia Festival 2022. "Było świetnie!"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 12:32
CARBON Silesia Festival zakończył się w niedzielę nad ranem. Organizatorzy mówią o rekordzie frekwencji, a pełnym wrażeń uczestnikom imprezy z ust nie schodzi uśmiech i słowa: "Było świetnie!"
rozwiń zwiń