Polscy gamerzy dla Ukrainy. Inicjatywa w szczytnym celu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 12:15
Gamerzy łączą się w szczytnym celu i chcą pomóc ofiarom wojny na Ukrainie. Będzie to możliwe za sprawą niecodziennego kalendarza przygotowanego na rok 2023. Jak podkreślają, dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany ofiarom wojny za naszą wschodnią granicą.  
Wiosna 2022 - premiery gier komputerowych.
Wiosna 2022 - premiery gier komputerowych.Foto: shutterstock/Dean Drobot

Polscy gamerzy i streamerzy ruszyli z pomocą mieszkańcom Ukrainy. W tym celu stworzyli wyjątkowy kalendarz. "GAMETELMENI 2023" jest pierwszą odsłoną nowej inicjatywy charytatywnej, która skupia wokół siebie wielu znanych polskich graczy, w tym wielu streamerów. - Praktycznie każda osoba, która wzięła udział w tej inicjatywie, jest osobą medialną - mówi Jacek Bober pomysłodawca projektu. - Są one związane z tworzeniem gier wideo oraz ich streamowaniem. Pojawią się w nim także twórcy platform gamingowych - dodaje.

Aby stworzyć kalendarz, przed obiektywem Łukasza Uzarka stanęło 21 osobistości. Wśród nich znaleźli się tacy influencerzy jak Remigiusz Maciaszek bardziej znany jako Rock, Adam "Fanggotten" Wawrzyński, Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński, Krzysztof "NRGeek" Micielski. Można w nim znaleźć także zdjęcia kompozytorów muzyki do gier wideo - Arkadiusza Lajkowskiego i Liz Katrin.

W inicjatywie wziął udział także Jędrzej Szweda z kanału Zagrajnik TV. - Jak każdy próbuję angażować się w różne akcje pomocowe i wpłacam "cegiełki". Mieliśmy jednak poczucie, że można zrobić jeszcze więcej, żeby pomóc Ukrainie - opowiada gamer. - Ludzie już trochę uodparniają się na informacje zza naszej wschodniej granicy. Ważne jest, żeby podtrzymywać świadomość, że tam cały czas się dzieje wiele złego. Mam nadzieję, że obok fajnych zdjęć ten kalendarz będzie o tym przypominał i że uda się zebrać niezłą sumkę, która zostanie przekazana potrzebującym.

Źr. Facebook NRGeek

Inicjatorzy wybrali Polską Akcję Humanitarną jako organizację, której przekażą dochód ze sprzedaży kalendarza. - Fundacja, z racji swojego doświadczenia, będzie wiedziała, jak zarządzać zebranymi środkami - tłumaczy Jacek Bober. - Znając jej działalność, wierzymy, że pieniądze będą kierowane przede wszystkim do osób, które potrzebują ich na bieżąco, nawet bezpośrednio na froncie. Pomimo że wielu osobom udało się pomóc, wiele jednak potrzebuje wsparcia. Pomoc jest potrzebna na miejscu. Inicjatyw jest mniej niż na początku, dlatego ich wznowienie jest konieczne - podsumowuje. 


Posłuchaj
03:40 Czwórka/Pierwsze Słyszę - pomoc dla Ukrainy gamerzy 08.08.2022.mp3 W audycji mówimy o inicjatywie pomocy dla Ukrainy (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 8.08.2022

Godzina emisji: 7.25

aw

Czytaj także

Gamerzy pomagają. Kupując polską grę wspierają Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 11:16
Nasze serca otworzyły się na tragedię Ukrainy. Polacy ruszyli z pomocą naszym wschodnim sąsiadom. Jak się okazuje, pomagać można też grając w grę komputerową. Polskie studio zdecydowało, aby dochód z aktualnej sprzedaży "This War of Mine" przeznaczyć na Ukraiński Czerwony Krzyż. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skansen Game Jam - wirtualna rozgrywka w muzeum w Sierpcu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 14:30
Malownicze miasto Sierpc obchodzi w tym roku 700. rocznicę lokacji miasta. Gam Jam wpisuje się w obchody, nadając im "cyfrowego ducha" oraz promując Skansen Wsi Mazowieckiej wśród społeczności graczy i twórców wideo. 
rozwiń zwiń