Sekrety pracy świętego mikołaja. "Warto motywować dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 10:38
W wigilijny poranek, 24 grudnia, gdy większość z nas zaczyna szykować świąteczny stół, profesjonalni święci mikołaje ruszają do pracy, by spotkać dzieci, które czekają na prezenty. 
Dzieci na całym świecie obdarowywane są podarunkami
Dzieci na całym świecie obdarowywane są podarunkamiFoto: Shutterstock.com

Setki mikołajów w kraju zaczynają pracę w święta i ruszają z domów po to, by dzieci mogły cieszyć się prezentami. - Każdy z na ma w sobie wewnętrzne dziecko, które chce sprawiać radość innym - mówił Krzysztof Jaskólski, mikołaj z Mikołaje.pl. - Święta to czas, gdy możemy przeprosić drugiego człowieka, okazać mu uczucia i zobaczyć radość w jego oczach. To jest coś cudownego i chyba jedna z głównych przyczyn, dla których ludzie chcą wykonywać pracę mikołaja - podkreślał. 

Nie każdy może jednak zostać zawodowym świętym mikołajem, a zanim to się stanie, należy odbyć skomplikowane szkolenia. - Przede wszystkim trzeba przejść rozmowę kwalifikacyjną. Szkolenie dotyczy tego, w jaki sposób postępować i przeprowadzić cały proces wizyty, od samego wejścia do mieszkania aż do zakończenia - wyliczał Krzysztof Jaskólski. 

Sprawdź także:

Jak tłumaczył, ważny jest kontakt z rodziną, u której się pojawimy w święta. Wszystko po to, by stworzyć "magię świąt". - Najczęściej rozmawiamy z matkami i ustalamy szczegóły. Na przykład dowiadujemy się o różnych dziecięcych "sekretach", czyli rzeczach, których nikt inny nie wie - i wtedy podczas wizyty w czasie świąt przekonujemy dzieci, że mikołaj jest prawdziwy - mówił gość Czwórki. Zdaniem mikołaja nie należy ganić dzieci, wręcz przeciwnie - najważniejsze jest to, by pozytywnie je motywować. 

Posłuchaj
04:45 czwórka mikołaj_PR4_AAC 2022_12_16-06-26-16.mp3 Jak pracują święci mikołaje? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Materiał: Marta Zinkiewicz

Data emisji: 16.12.2022

Godzina emisji: 6.45

kd/kor

Czytaj także

Idealne dla starszych i młodszych. Jak będą wyglądać miasta przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 16:00
Kwestie związane z klimatem, technologią, komunikacją i dostępnością. Miasta muszą przejść pewne zmiany, które wymusiła na nich pandemia. Wiele z nich już się dopasowuje do nowych norm - stają się obszarami bardziej przyjaznymi i integracyjnymi. Sprawdzamy, jakie według ekspertów powinny być miasta przyszłości. 
rozwiń zwiń