Sylwester połączonych sił - wpadaj na techno imprezę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 12:45
Połączenie brzmień i klubów w tę wyjątkową noc. Kolektyw Miazmat zaprasza na sylwestrowy balet i zapowiada, że energetyczny miks popłynie z dwóch scen.
Mateusz Skiba, współzałożyciel kolektywu Miazmat
Mateusz Skiba, współzałożyciel kolektywu MiazmatFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Z dala od mainstreamu

O swoim projekcie piszą: Miazmat, czyli czynnik siejący deprawację. W tym przypadku noworoczną. Jako rozbitkowie z różnych ekip połączyli siły w celu promocji muzyki techno w nieco innym rozumieniu od panujących trendów. Przekonali się, że skala nie sprzyja jakości, a oni stawiają właśnie na jakość.

- Otwarcie możemy powiedzieć, że nasze imprezy nie są dla każdego. Chcielibyśmy, żeby ci, których zdołamy do siebie przekonać, powiedzieli: "to jest to, czego mi brakowało" - opowiada Mateusz Skiba, współzałożyciel kolektywu. - Wyciągamy rękę nie tylko do znawców, ale także do młodych słuchaczy. Mamy szansę zaznajomić ich z takim techno, które naszym zdaniem jest ciekawe. Inaczej jedyne, co będą mieć do wyboru, to mainstream.


Niszowy "sylwek"

Premierowy występ Miazmatu i zaproszonych gości już w sylwestra. - Mimo dużej ilości imprez na rynku jest przestrzeń na niszę, w której działamy - zauważa gość audycji. - Będzie więc techno w formie undergroundowej i muzyka elektroniczna, której bliżej do sceny niezależnej.


Źr. Youtube/Czwórka/MATRIX3K / Miazmat x Zyvvia

Muzyka wybrzmi w dwóch warszawskich klubach - Hydrozagadka i Chmury. Tam wielbiciele dobrych brzmień będą mieli szansę powitać nowy rok i bawić się do białego rana. - Kluczem było, żeby postawić na nazwiska, które nie są oczywiste i nie występują często w lineupach klubowych - tłumaczy rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Na posłuchanie tuzów polskiej sceny jest wystarczająco dużo okazji i warto wyciągnąć rękę do innych. W sylwestra wystąpią m.in. B2W, Decka, Faron, Glass, Edvvin, k:i:o:s:k, Phatrax, Anxious Freak i Private Press.


Źr. Facebook/Klub Hydrozagadka

Jak zapowiada gość Czwórki, poza bardzo dużą ilością groove’u na uczestników techno sylwestra czeka także wiele wizualnych doświadczeń.


Posłuchaj
15:36 CZWORKA/Pierwsze słyszę - Miazmat impreza sylwestrowa 29.12.2022.mp3 Mateusz Skiba z kolektywu Miazmat o techno i imprezie sylwestrowej (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Mateusz Skiba (współzałożyciel kolektywu Miazmat)

Data emisji: 29.12.2022

Godzina emisji: 8.15

aw/mat.pras./kor

Czytaj także

Polska demoscena wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 13:25
Za inicjatywą stoi Komitet Społeczny Kronika Polskiej Demosceny. To dzięki jego staraniom Polska demoscena stała się oficjalnie częścią kultury polskiej i została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sylwestrowe tradycje - jak wita się nowy rok na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 12:03
Sylwester tuż! W Czwórce sprawdzamy, jak spędzą go mieszkańcy naszego globu i jakie tradycje z nim się wiążą.
rozwiń zwiń