Papaya New Directors. Nowe zasady jubileuszowej odsłony konkursu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:10
W ciągu dekady do konkursu Papaya Young Directors zgłosiło się ponad 12 tysięcy twórców. Wśród nich są tacy, którzy dziś produkują reklamy dla najważniejszych marek na świecie, robią karierę w dziennikarstwie i pracują w agencjach reklamowych.
Wszystkie prace stworzone w ramach Papaya New Directors będą miały szansę powalczyć o wyróżnienie podczas finałowej gali, która odbędzie się pod koniec 2023 roku. (zdj. ilustracyjne)
Wszystkie prace stworzone w ramach Papaya New Directors będą miały szansę powalczyć o wyróżnienie podczas finałowej gali, która odbędzie się pod koniec 2023 roku. (zdj. ilustracyjne)Foto: J. Henning Buchholz/Shutterstock

Przez ten czas udało się nam wykształcić całe grono młodych, ciekawych osobowości, które znalazły swoje miejsce w branży kulturowo-reklamowej - przekonuje Magda Ignatowicz, współorganizatorka konkursu.

Jubileuszowa odsłona przynosi zmiany - nazwy i zasad, ale nie idei. - Chcemy wprowadzać młodych ludzi do branży kreatywnej, w tym także filmowej. Kiedy pojawiliśmy się na rynku jako Papaya Films, nie mieliśmy doświadczenia. Byliśmy raczej grupą entuzjastów, chcieliśmy zdobywać świat powoli, ale rynek nie chciał nas przyjąć - wspomina Kacper Sawicki. - Z podobnym wyzwaniem mierzą się dziś młodzi filmowcy - jeśli nie masz dorobku, trudno jest o pracę. Nasz konkurs daje młodym ludziom szansę, żeby się pokazać.

W tym roku konkurs odbędzie się pod nazwą Papaya New Directors, a do udziału zaproszeni są twórczynie i twórcy, którzy swoje pierwsze kroki w świecie filmu mają już za sobą, ale jeszcze nie rozwinęli w pełni skrzydeł. Konkurs da im możliwość pokazania swojego potencjału i sprawdzenia się w nowych dla nich formach. - Dziś, jeśli masz komputer i telefon, to jesteś już reżyserem i operatorem. Dlatego tak ważne jest, żeby myśleć oryginalnie i nie bać się eksperymentować - podkreślają goście Czwórki. - Ale oczywiście konkurs jest też po to, by pomóc młodym twórcom odnaleźć się już w profesjonalnych warunkach. Bo filmy może robić każdy, ale nie każdy może pozwolić sobie na profesjonalizm.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Papaya Films (@papaya_films)

Sprawdź też:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Papaya Films (@papaya_films)

Nie oznacza to, że Papaya New Directors zamyka się na nowe talenty. Nadal każdy młody adept lub adeptka sztuki filmowej może wziąć w nim udział, nadsyłając swoje prace, i tym samym mieć szansę na realizację filmów dla marek partnerskich. Żeby się zgłosić, należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie konkursu i nadesłać swoje prace w terminie od 1 lutego do 31 sierpnia. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się pod koniec 2023 roku.  

Posłuchaj
11:05 CZWÓRKA Pierwsze słyszę - papaya 08.02.2023.mp3 Papaya New Directors - nowe zasady konkursu dla młodych twórców (Pierwsze słyszę/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Magda Ignatowicz, Kacper Sawicki (organizatorzy konkursu Papaya New Directors)

Data emisji: 08.02.2023

Godzina emisji: 09.15

kul

Czytaj także

Podcastowo-reklamowo. Czy Hintech zrewolucjonizuje rynek podcastów?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 13:30
Hintech to start-up, który stworzył narzędzie do kompleksowej analizy podcastów w sieci. Będą mogli z niego skorzystać nie tylko użytkownicy, reklamodawcy, ale i sami zainteresowani, czyli podcasterzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Essa" - Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Sprawdź skąd się wzięło!

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 11:00
20 słów trafiło do finału Plebiscytu na Młodzieżowe słowo roku. W głosowaniu oddano 250 tysięcy głosów. Zwycięzca jest jeden. To "essa"!
rozwiń zwiń