Karol Da Costa: naturalna kulturystyka to świetna alternatywa

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 12:58
Karol Da Costa z zawodu jest trenerem, a z zamiłowania naturalnym kulturystą. Pokazuje, jak można osiągać efekty, bez dopingu. Jego kolejne pasje to muzyka, ale i walka ze stereotypami. 
Karol Da Costa
Karol Da CostaFoto: archiwum prywatne gościa Czwórki

- Moje działania w sieci zaczynałem od contentu fitness - od "Da CostaTV". To był swego czasu jeden z popularniejszych kanałów, jeśli chodzi o branżę fitness - zdradza Karol Da Costa, trener. -  Fitness i trening siłowy to była moja pierwsza miłość - dodaje. 

Wszystko zaczęło się od zwykłego wyjścia na siłownię. Karol da Costa pokochał to i zaczął zgłębiać temat. Dużo się uczył, a potem zdecydował się przekazywać swoją wiedzę dalej. - Lubię pomagać ludziom. W swoich filmach bazowałem na badaniach naukowych, na faktach - opowiada gość Kamila Jasieńskiego.

Karol Da Costa wskazuje też na problem dopingu w świecie sportu. - Wielu młodych chłopaków nie zna alternatywy w postaci naturalnej kulturystyki. Dlatego ja chciałem ją promować - podkreśla. - Dziś chcemy czystej rywalizacji, ale z drugiej strony wszyscy chcą rekordów, niesamowitych sylwetek. Ja chciałbym, żeby ludzie wiedzieli, że jest alternatywa,
że można rywalizować bez środków dopingujących - dodaje. 

Dziś Czwórkowy gość dużo podróżuje. Odwiedzając zagraniczne miasta obowiązkowo odwiedza tamtejsze siłownie. Bardzo zaskoczył go Paryż, gdzie sale ćwiczeniowe są świetnie wyposażone, ale poziom treningów niezbyt wysoki. - Myślę, że w Europie pod względem treningów Polska plasuje się bardzo wysoko - ocenia. - Mamy dobre podejście, dużą wiedzę. Nie mamy się czego wstydzić. 

Content sportowy, którym zajmuje się Karol Da Costa w pewnym momencie stał się dla niego zbyt odtwórczy, dlatego zdecydował się działać też w innych dziedzinach. 


Posłuchaj
10:16 czwórka pierwsze słyszę 27.02.2022 sport.mp3 Karol Da Costa opowiada o swoich pasjach (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Karol Da Costa od zawsze marzył o tworzeniu muzyki i dziś realizuje ten plan. - Sprawia mi to dużo radochy. Rap był moją pasją od najmłodszych lat - przyznaje. - Dziś ten gatunek muzyki tworzony jest w wielu nieoczywistych miejscach na świecie. Widać trendy europejskie, afrykańskie, karaibskie - dodaje. 

Na swoim kanele dziś Karol rozprawia się też z wieloma różnymi stereotypami. Kreatywnie podchodzi do tego zadania, rozśmiesza i bawi. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Karol Da Costa (trener, autor kanału YT Da CostaTV)

Data emisji: 27.02.2023

Godzina emisji: 9.14

pj

Czytaj także

Seniorzy w mediach społecznościowych. Kim są granfluencerzy?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 13:47
Granfluencerzy to ludzie w wieku 60+, którzy podbijają internet. Osoby takie jak "The Spanish King", a w Polsce "Mądra Babcia czy Jan Adamski, gromadzą po kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów i przez lata z powodzeniem prowadzą strony w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Personel pokładowy samolotu, czyli cabin crew. "To praca pełna wrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 10:18
Praca personelu pokładowego samolotu jest równie fascynująca, co wymagająca. - Warto znać dobrze języki obce, należy też przygotować się na pracę w święta, o każdej porze dnia i nocy. By zostać członkiem personelu samolotu, trzeba też umieć pływać - mówi stewardesa Ada Soczówka.
rozwiń zwiń