Brelok Banked Slalom 2023. Czym zaskoczył w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 09:14
Brelok Banked Slalom 2023 uznawany jest za symboliczne zakończenie polskiego sezonu snowboardowego. W tym roku zawodników zaskoczyła pogoda, ale i tak wszyscy bawili się wyśmienicie. 
Brelok Banked Slalom 2022
Brelok Banked Slalom 2022 Foto: Anna Grzelka/mat.pras.

Brelok Banked Slalom 2023 tradycyjnie odbył się na stoku Czarny Groń, pod patronatem Czwórki. Każdego roku dla wielu to jeden z najważniejszych elementów sezonu. To zawody snowboardowe, podczas których w luźnej i przyjacielskiej atmosferze zawodnicy (ci profesjonalni i ci, którzy na desce śmigają amatorsko) ścigają się po torze pełnym band, muld i innych ciekawych przeszkód. 

W tym roku wszystko było przygotowane perfekcyjnie, szczególnie tor, po którym ścigali się zawodnicy. Bandy były dopieszczone pod każdym względem, co dawało ogromną satysfakcję snowboarderom. 

Pierwszego dnia zawodów pogoda nie napełniała zawodników optymizmem. Zwykle towarzyszące raiderom na Breloku słońce skryło się za chmurami, padał deszcz i śnieg. Niektórzy nie wierzyli, że impreza się odbędzie. Jak bardzo się mylili, okazało się już na stoku, gdzie zabawa była przednia. 


Posłuchaj
04:19 czwórka pierwsze słyszę 13.03.2023.mp3 Brelok Banked Slalom 2023 kolejny raz odbył się pod patronatem Czwórki. Czym zaskoczył zawodników? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Jestem tu, żeby się bawić, jeździć ze znajomymi, wspierać zawodników - mówiła jedna z uczestniczek. - Jestem tu już trzeci raz, będę przyjeżdżał co roku. Traktujemy to jak piknik ze znajomymi - dodała kolejna osoba. 

Norbert Michalak przyglądał się przygotowaniom zawodników do swoich konkurencji. Okazuje się, że snowboarderzy stawiają głównie na smarowanie desek i polerowanie ich. 

Na zawodach najszybsza wśród amatorek okazała się Ola Nosiadek. - Lubię rywalizację sportową. To są największe emocje w moim snowboardowym życiu i jego najpiękniejszy moment - przyznała. - Jestem tu już piąty raz, pierwszy raz staję na podium - dodała. 

Zwycięzcą konkurencji dla amatorów mężczyzn został Tomasz Kustra. - Warunki nie były łatwe, ale pojechałem po bandzie - zdradził.  - Smarowanie miało znaczenie.

Zapraszamy na kolejną relację z Brelok Banked Slalom 2023 do "Strefy sportu" dziś (13.03) o godzinie 21.30. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Materiał: Norbert Michalak

Data emisji: 13.03.2023

Godzina emisji: 7.23

pj

Czytaj także

Oscyp Snowboard Contest 2022. Fruwali duzi i mali

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2022 12:40
Oscyp Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. W tym roku impreza odbyła się 29 stycznia na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, ponownie pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Niedźwiedź - Polka po prestiżowych zawodach w Innsbrucku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 13:33
Pierwszy raz w historii polskiego freeride’u na zawodach Crankworx w Innsbrucku wystartowała reprezentantka naszego kraju. - To było super przeżycie i efekt wow! - opowiada Natalia Niedźwiedź o swoim udziale w imprezie.  
rozwiń zwiń