Prokurator Absurdu - bada granice absurdu w internecie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023 13:20
Prokurator Absurdu, czyli Michał Olejnik na swoim profilu sprawdza szalone lifehacki i kulinarne challenge znalezione w internecie. Testuje je, abyśmy my nie musieli tego robić.
Prokurator Absurdu sprawdza szalone lifehacki i challenge znalezione w internecie,
Prokurator Absurdu sprawdza szalone lifehacki i challenge znalezione w internecie, Foto: shutterstock/Deliris
  • Prokurator Absurdu, czyli Michał Olejnik, pokazuje na swoim profilu absurdy znalezione w internecie. 
  • Jego profil cieszy się dużą popularnością, a filmiki otrzymują miliony polubień. 
  • W swojej działalności również zajmuje się poszukiwaniem kulinarnych smaków. 
  • Wykorzystuje w tym celu sztuczną inteligencję. 

  

Sałatka z kaszanką, ogórkami i z preclami, paprykarz serwowany na słodko, czy arbuz smażony w sosie barbecue - takie nieoczywiste smaki testuje Michał Olejnik, znany jako Prokurator Absurdu. 


Prokurator Absurdu - co pokazuje na swoim kanale? 

Na swoim kanale pokazuje jak przygotowuje najbardziej zdumiewające przepisy znalezione w internetowej przestrzeni, a także te wygenerowane przez Chat GPT.

- Trochę się fascynuję sztuczną inteligencją i wpadłem na pomysł, żeby przetestować Chat GPT. Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale jeśli on czegoś nie wie, to wymyśla. Zawsze poda odpowiedź - opowiada Michał Olejnik. - Bez względu na to jakie składniki wskażę i zaznaczę, że ma być pyszne - on się tym zajmie i poda jakiś przepis. Zawsze coś zaproponuje.


Sztuczna inteligencja pomoże 

Jak podkreśla rozmówca Kamila Jasieńskiego, sztuczna inteligencja sama nie jest w stanie posmakować swoich dań i sprawdzić czy są smaczne, czy nie. Dlatego z pomocą przychodzi pani Krysia, która robi za testera potraw. Smaki są różne, a potrawy czasem bardziej lub mniej "zjadliwe", jednak to czego nie można odmówić przepisom wykreowanym przez sztuczną inteligencję, to nowatorskie podejście do kuchni.  

- Oczywiście, wszystko zależy od tego, jakie składniki się wpisze. Jeśli podaję składniki bardziej popularne, to wychodzą potrawy bardziej konwencjonalne - tłumaczy gość Czwórki. - Jeśli jednak podaję składniki, których wzajemne łączenie nie jest tak oczywiste i znane, to wiadomo, że potrafią wyjść jakieś potworki.

 


@prokurator_absurdu Jajo w wiórkach kokosowych #lifehack #sprawdzam #testujemy ♬ dźwięk oryginalny - Prokurator_Absurdu


Planem Michała Olejnika jest poszukiwanie nowych i nieoczywistych smaków. - Uważam, że kucharze cały czas próbują zrobić coś dobrego z połączenia rzeczy, które wcześniej nie były łączone. W związku z czym, przy pomocy Chatu GPT będę szukał takich nowatorskich połączeń - zaznacza. - Być może kiedyś trafię na rozwiązanie i danie, którego żaden uznany kucharz z żadną gwiazdką jeszcze nie wymyślił.


Szalone i absurdalne lifehacki - testowanie na ekranie

Na kanale Prokuratora Absurdu można znaleźć także szalone i absurdalne lifehacki. Michał testuje je i sprawdza, czy mają szansę zadziałać. Większość z nich nie działa, ale znajdują się także niespodzianki. - Niejednokrotnie się zdziwiłem, bo wydawało mi się, że nie ma opcji, a jednak zadziałało. Trzeba sobie zadawać sprawę, że za ich produkcjami stoją profesjonalne firmy i korporacje. Masowo produkują filmy i wymyślają rzeczy "dla głupot", po to, aby wzbudzały więcej kontrowersji i miały oglądalność - opowiada gość audycji. – To wszystko jest mocno zaplanowaną akcja przez naprawdę profesjonalne studia, w których siedzą setki ludzie nagrywając te głupoty. Rzeczywiście zdarzają się takie lifehack, które nie pozostawiają wątpliwości, że są sensu. Zadajemy sobie pytanie, kto w ogóle coś takiego stworzył? Jednak one rzeczywiście bardzo przyciągają i mają niesamowite liczby wyświetleń.


Posłuchaj
12:35 Czwórka/Pierwsze słyszę - Prokurator Absurdu 17.08.2023.mp3 Michał Olejnik, czyli Prokurator Absurdu o swoim profilu w mediach społecznościowych (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Celem jest sianie kontrowersji i budowanie ruchu wokół przekazu, jakkolwiek absurdalny by on nie był. - Ludzie chcą oglądać abstrakcyjne rzeczy. To zawsze podbija oglądalność, pojawiają się komentarze zbulwersowanych osób - tłumaczy Prokurator Absurdu. - Wiadomo, że coś nie ma prawa zadziałać, ale to nie jest ważne. Chodzi o to, że film sam w sobie będzie generował jeszcze większe wyświetlenia. Tak niestety działa w tym momencie internet.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

GośćMichał Olejnik (Prokurator Absurdu)  

Data emisji: 17.08.2023

Godzina emisji: 09.15

aw


Czytaj także

Social eating - nowy trend w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 08:25
W sieci pojawił się nowy trend - social eating. Wszystko zaczęło się od Korei. Pierwsze mukbangi, czyli filmiki z przygotowania jedzenia i jego konsumpcji powstały kilka lat temu. Teraz ta moda podbija świat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media społecznościowe - jak zbierają o nas informacje?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 15:50
Media społecznościowe wiedzą o nas więcej, niżbyśmy chcieli ujawnić. Jak ostrzegają eksperci, niektóre aplikacje śledzą i monitorują działania użytkowników w sieci.
rozwiń zwiń