Polacy najlepsi na świecie. Zwyciężyli w międzynarodowym turnieju znanej planszówki

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2023 14:00
Polska drużyna wróciła z tarczą z Belgii. Nasi rodacy okazali się bezkonkurencyjni w grze Warhammer 40k. To pierwszy taki sukces polskiej ekipy od dziewięciu lat. W Czwórce o tym osiągnięciu opowiadają Patryk Maik i Jakub Wichrowski z Team Poland 40.
Patryk Maik i Jakub Wichrowski z Team Poland 40 - mistrzowie świata w turnieju drużynowym WTC Team Event Warhammer 40k
Patryk Maik i Jakub Wichrowski z Team Poland 40 - mistrzowie świata w turnieju drużynowym WTC Team Event Warhammer 40kFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Polacy zostali mistrzami świata w turnieju drużynowym WTC Team Event Warhammer 40k.
  • W rozgrywkach w Belgii wzięli udział gracze z 32 krajów. 
  • Jest to pierwsze w tych zawodach zwycięstwo polskiego zespołu od dziewięciu lat. 

Team Poland 40, zostali zwycięzcami światowego turnieju drużynowego Warhammer 40k. Polacy w zmaganiach pokonali RPA, Walię, Finlandię, Szwecję, Hiszpanię i Anglię, zremisowali jedynie z zawodnikami z USA. Tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. Ostatni raz polska drużyna wygrała w nim dziewięć lat temu. 


Na czym polega gra Warhammer 40k?

Warhammer 40k to planszowa strategiczna gra bitewna o rozległym tle fabularnym. Zakłada ona rozgrywkę dla dwóch lub więcej graczy przy użyciu miniaturowych modeli pojazdów, żołnierzy i innych obiektów. Ta wielowątkowa planszówka wymaga od graczy nie tylko doświadczenia, ale także niezwykłych zdolności analitycznych.

- Jest to wieloletnia praca nie tylko nas, osób, które tam grały, ale wszystkich osób, które brały udział w wyborze zawodników - mówi Jakub Wichrowski. - To też praca osób, które nas reprezentowały w poprzednich latach i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Dawali nam informacje, jak grać, i podpowiadali, co powinniśmy zrobić, żeby zagrać jak najlepiej.


Figurki z gry Warhammer 40k. Figurki z gry Warhammer 40k.

"Gra, która się staje stylem życia"

Jak zauważają goście Czwórki, Warhammer 40k to hobby, które z czasem, po osiągnięciu pewnego poziomu, staje się trochę stylem życia.

- Rozgrywki wchodzą na wyższy poziom i zaczynają przypominać e-sport i inne sportowe eventy. Więc poza samym hobby są to treningi - tłumaczy Patryk Maik. - To są wyliczenia, analiza, jak podejść do czegoś, co się robi. To staje się stylem życia, zwłaszcza na tym najwyższym poziomie. Trzeba na to poświęcić trochę czasu i włożyć trochę wiedzy matematycznej, którą się wyniosło ze szkoły.

 

Warhammer - co zrobić, by osiągnąć mistrzowski poziom?

Co zrobić, żeby zostać super graczem? - Żeby grać bardzo dobrze, trzeba grać nawet do 150 gier w ciągu roku - zaznaczają mistrzowie. - Jeśli średnio dziennie możemy zagrać trzy gry na turnieju, to wychodzi na to, że powinniśmy co drugi weekend poświęcić na granie. Dodać też należy jakieś dni na pobranie i przygotowanie figurek, żeby móc być tym jednym z najlepszych.


Posłuchaj
19:09 Czwórka/Pierwsze słyszę - Warhammer 40k._23.08.2023.mp3 Patryk Maik i Jakub Wichrowski - mistrzowie świata w turnieju drużynowym Warhammer 40k - opowiadają o zawodach i grze (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

GościePatryk Maik, Jakub Wichrowski (Team Poland 40 - mistrzowie świata w turnieju drużynowym WTC Team Event Warhammer 40k)

Data emisji: 23.08.2023

Godzina emisji: 08.15

aw/wikipedia


Czytaj także

Social eating - nowy trend w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 08:25
W sieci pojawił się nowy trend - social eating. Wszystko zaczęło się od Korei. Pierwsze mukbangi, czyli filmiki z przygotowania jedzenia i jego konsumpcji powstały kilka lat temu. Teraz ta moda podbija świat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media społecznościowe - jak zbierają o nas informacje?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 15:50
Media społecznościowe wiedzą o nas więcej, niżbyśmy chcieli ujawnić. Jak ostrzegają eksperci, niektóre aplikacje śledzą i monitorują działania użytkowników w sieci.
rozwiń zwiń