Siła Marzeń Festiwal Przygody - zamień marzenia w plan

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 12:26
Można powiedzieć, że dewizą wydarzenia Siła Marzeń Festiwal Przygody jest hasło "zamień marzenia w plany". Za jego organizacją stoi Miłka Raulin, zdobywczyni Korony Ziemi, która zachęca, by marzyć, a potem robić plan i działać - by te marzenia ziścić. 
Miłka Raulin w studiu Czwórkifot. A. Jasińska
Miłka Raulin w studiu Czwórki/fot. A. JasińskaFoto: .
 • Miłka Raulin już piąty raz zaprasza na Festiwal Przygody Siła Marzeń. 
 • W programie wydarzenia znalazły się spotkania ze znamienitymi gośćmi, którzy mają marzenia i konsekwentnie je realizują. 
 • Pierwszego dnia prelegenci zabiorą słuchaczy w "Podróż dookoła świata", a drugi dzień Festiwalu będzie "W górach".
 • Na festiwalu odbędzie się też premiera filmu Miłki Raulin "600 kilometrów lodową pustynią". 

Siła Marzeń Festiwal Przygody

Największa warszawska dawka przygody, podróży i sportu czeka nas na Festiwalu Przygody Siła Marzeń. Miłka Raulin, zdobywczyni Korony Ziemi, trzecia Polka z trawersem Grenlandii, zaprasza tam ludzi, którzy mają marzenia i je realizują. - Przez dwa dni będziemy rozmawiać o różnych przygodach, odważnych wyczynach, wielkich sportowych osiągnieciach - wymienia. - Nasi goście to: 

 • Marek Kamiński, zdobywca obu biegunów, rekordzista Guinnessa. 
 • Arek Iwański - który opowie o swojej historii z baloniarstwem.
 • Roman Ficek - ultramaratończyk górski. Karpaty (2300 km) przebiegł w 39 dni, na Rysy wszedł 9 razy w ciągu doby. 
 • Julita Ilczyszyn - pierwsza Polka i Europejka z tytułem Wielkiego Pustynnego Szlema. Pasjonatka długich dystansów w ekstremalnych warunkach klimatycznych.
 • Marzena Figiel-Strzała przedstawi historie z Etiopii. Ona stworzyła niezwykły cykl "Dzieci świata", który opowiada właśnie o dzieciach z różnych zakątków globu.
 • Kuba Popławski i jego opowieść o Gruzji i winie. 

Pierwszy dzień w świecie, drugi dzień w górach

Ta szóstka prelegentów na scenie festiwalu wystąpi pierwszego dnia wydarzenia (7 października). - Moi goście to osoby, które ja podglądam, podziwiam i chcę ich posłuchać - dlatego ich zapraszam - mówi podróżniczka. - Tworzę program różnorodny. Pierwszy dzień imprezy odbywa się pod hasłem "Podróż dookoła świata" - rozmawiamy po prostu o podróżach. Są tu i podróże ekstremalne, i zwykłe. Trochę ciepła, trochę zimna, trochę nad ziemią, trochę po ziemi - wyjaśnia.  


Posłuchaj
15:38 czwóka pierwsze słyszę 02.10.2023 miłka raulin.mp3 Miłka Raulin opowiada o realizacji marzeń i zaprasza na Festiwal Przygody Siła Marzeń (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Drugi dzień Festiwalu Przygody ma już swój temat: "W górach". - Skupiamy się na typowo górskich prelekcjach, na motywacji wspinaczy - zdradza gość Marty Hoppe. - Naszymi gośćmi będą:

 • Piotr Pustelnik, który jako trzeci Polak oraz 20 osoba na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.
 • Irina Galay - pierwsza Ukrainka, która zdobyła K2 i Mount Everest. 
 • Ania Wilczek i ja opowiemy o tym, jak Koronę Gór Polskich zdobyć w tydzień, a jest to 28 szczytów.
 • Łukasz Nowicki opowie o gruzińskich górach. 

- Zaprosiłam moich gości, kierując się moją fascynacją, tym, kogo podziwiam, a podziwiam tych, którzy mają plan, misję, marzenia i skutecznie, powolutku do tego marzenia dążą - mówi Miłka Raulin. - Trzeba układać plan do marzeń. Każdy plan ma swój początek i koniec. To jest też praca, co wiem z doświadczenia - pracujemy przed wyprawą, w jej trakcie, a także później, dla zrobienia czegoś, efektów tej podróży. 

Miłka Raulin zaprasza również na swój film "600 kilometrów lodową pustynią", gdzie są marzenia, radość, śmiech, ale też łzy. Jego premiera będzie miała miejsce na festiwalu. 

Siła Marzeń Festiwal Przygody odbędzie się w dniach 7-8 października w Ursynowskim Centrum Kultury. 

Trailer "600 kilometrów lodową pustynią" (20 sek)/Siła Marzeń Miłki Raulin


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Miłka Raulin (podróżniczka, organizatorka Festiwalu Przygody Siła Marzeń)

Data emisji: 02.10.2023

Godzina emisji: 08.16

pj

Czytaj także

"Dzika Polska". Dokąd się wybrać, żeby jej doświadczyć?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 10:40
W książce "Dzika Polska" Magdalena Dziadosz podpowiada, dokąd udać się, by móc chłonąć przyrodę wszystkimi zmysłami. - Nie chodzi o egzotyczne podróże, takie miejsca znajdują się także w Polsce - przekonuje autorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tatry. Jak zacząć przygodę z najwyższymi górami Polski?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 22:40
Jesień to ulubiona pora górskich turystów. Południe Polski przyciąga bajkowymi kolorami liści i słońcem, które jeszcze gości na stokach. - Wyprawa w góry to nie igraszka, pamiętajmy, żeby się do niej dobrze przygotować - mówi podróżnik Jakub Przykopski.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieszczady jesienią. Znajdziesz tam wiele dzikich miejsc

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 12:00
Jesienne barwy gór przyciągają w Bieszczady wielu turystów - których większość kieruje się na połoniny, Wetlińską i Cyrańską - ale te góry wciąż kryją wiele dzikich, nieodkrytych miejsc, które warto poznać. 
rozwiń zwiń