Polskie Radio
Section05
Miłka Raulin

Podróż przez Grenlandię. Jak pokonuje się lodowe pustkowia?

Miłka Raulin w 2018 roku zdobyła Koronę Ziemi jako najmłodsza z Polek. Rok temu z kolei ukończyła trawers Grenlandii. Została w ten sposób trzecią i najmłodszą Polką, która przemierzyła grenlandzkie pustkowia. W "Zagadkowej niedzieli" podróżniczka opowiedziała o wyzwaniach, z jakimi mierzyła się podczas podróży w poprzek wyspy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk grenlandia Miłka Raulin podróże

Rozmowa z Miłką Raulin. Polska Himalaistka o rodzicielstwie i pasji

Na swoim koncie ma wiele górskich szczytów, w 2018 roku która zdobyła Koronę Ziemi jako najmłodsza z Polek. Jest mamą siedemnastoletniego już syna, z którym zaczęła chodzić po górach, gdy miał lat siedem i uczyła się być dla niego dobrym przewodnikiem. – Trzeba pamiętać, że góry muszą być dla dzieci przyjemnością, to nie mogą być nasze ambicje w zdobywaniu jakiegoś szczytu, istotnym czynnikiem jest m.in. pogoda – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Miłka. 
Zobacz więcej na temat:  Miłka Raulin Himalaje wspinaczka sporty ekstremalne Strefa Rodzica radio dla rodziców

Miłka Raulin: wszystko zaczęło się od Śnieżki

Pierwszą górską wyprawą przyszłej himalaistki była… kolonijna wycieczka na Śnieżkę. – Wspominam ten dzień bardzo źle. I dobrze. Byłam koszmarnie zmęczona, niezadowolona, wściekła i spocona, ale gdy zobaczyłam te zielone zbocza, to chyba wtedy poczułam, że to jest moja przestrzeń – mówi Miłka Raulin w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski Miłka Raulin Himalaje grenlandia

Miłka Raulin: Grenlandia to przestrzeń i niekończący się horyzont

Porusza się wyłącznie na nartach. Wyprawę rozpoczęła, ciągnąc za sobą sanie ważące 94 kilogramy, czyli dwa razy tyle, ile waży ona sama. Wyruszyli w pięcioro, jednak ze względu na niefortunny wypadek lider wyprawy musiał być ewakuowany. Gościem "Zagadkowej niedzieli" była Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, a ostatnio przetrawersowała Grenlandię.
Zobacz więcej na temat:  Miłka Raulin Trójka grenlandia biegun Północny Katarzyna Stoparczyk