Gdańskie opowieści i ładne litery. Spędź poranek z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2023 08:20
Naszymi gośćmi będą Szymon Kranz, który czaruje gdańskimi opowieściami, a także Patrycja Borowska-Padlewska, która wie wszystko o pięknych literach. 
Gdańsk - panorama miasta
Gdańsk - panorama miastaFoto: Patryk Kosmider/Shutterstock.com

Każde miasto ma swoje tajemnice, kryje przeróżne historie, niezwykłe miejsca, często zapomniane. Na spacer po nieodkrytych miejscach w Gdańsku w poniedziałkowy poranek zabierze nas Szymon Kranz, który prowadzi profil Gdańskie opowieści. To miasto można odkrywać na wiele sposobów, każdy spacer może być ciekawy i wyjątkowy, bo historia tego miasta jest jedyna w swoim rodzaju. Szymon Kranz pokaże nam, że Gdańsk to nie tylko Długi Targ i pomnik Neptuna. 

Po 9.15 nasze studio odwiedzi Patrycja Borowska-Podlewska i zdradzi tajemnice pięknych liter. Patrycja wie wszystko o ładnym pisaniu, jak to robić. Będzie to wycieczka w świat kaligrafii przez duże K. Nasz gość prowadzi profil letteringuje. Wraz z nim sprawdzimy po co nam dziś piękne liternictwo.

Martyna Ogonek sprawdzi co się dzieje w wielkim muzycznym świecie. Media donoszą o efekcie Taylor Swift, czyli blokowaniu re-recordingu przez wytwórnie. Taylor Swift odtwarza swoje stare albumy, którymi dysponuje jej była wytwórnia. Nie spodobało się to innym czołowym labelom, które, aby zapobiegać re-recordingom, drastycznie zmieniają umowy - informuje "The Independent". "Pomyślałem sobie: 'Co to jest? To jest dziwne. Dlaczego mielibyśmy zgodzić się na dalsze ograniczenia, niż to, na co zgodziliśmy się w przeszłości w pracy z tą samą wytwórnią?'" - powiedział gazecie prawnik Josh Karp. Nasza reporterka wyjaśni o co chodzi w tym zamieszaniu. 

W Czwórce zaprosimy także na serwis kulturalny i sportowy.


***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (13.11) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj/mo

Czytaj także

Pieszo przez Kraków. 2800 kilometrów w 3 lata i 10 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2023 09:54
Kraków może nie należy do największych miast świata, ale ma aż 3 tys. ulic. Każdą z nich pieszo zdecydował się pokonać Kamil Bąbel, co zajęło mu 3 lata i 10 miesięcy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże na własną rękę - jak je zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 12:15
Podróże, zwiedzanie, turystyczne szlaki, dalekie i bliskie wyprawy pociągają wielu. Jedni decydują się na wyjazd z biurem podróży, inni - jak Wojciech Czekalski - woli podróże na własną rękę.  
rozwiń zwiń