SnowFest 2024 - co w programie zimowego festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 12:09
W pierwszy weekend marca 2024 roku odbędzie kolejna odsłona festiwalu SnowFest, której patronuje Czwórka. Poznaj artystów, którzy tym razem wystąpią w Szczyrku. To jedyny taki festiwal w Polsce. 
Rudimental to jedna z gwiazd line-upy SnowFest Festiwalu
Rudimental to jedna z gwiazd line-upy SnowFest FestiwaluFoto: Sony Music Entertainment Poland/mat. prasowe
  • Zimowy festiwal SnowFest odbędzie się już 11 raz w pierwszy weekend marca. 
  • Pod patronatem Czwórki na SnowFeście połączy się muzyka i zimowy sport. 
  • Organizatorzy SnowFestu połączyli siły z PZN. 
  • Ogłoszono już pierwsze gwizdy line-upu festiwalu. 

Unikalne połączenie najlepszej muzyki, zawodów sportowych SnowFest Games, nieskrępowanej zabawy i starannie przygotowanego terenu festiwalu to przepis na fantastycznie spędzony czas w polskich górach i jednocześnie rozpoczęcie sezonu festiwalowego. Taki miks ponownie zapewni SnowFest Festival! Na imponującym terenie Amfiteatru i Skoczni Skalite w Szczyrku wystąpi śmietanka zagranicznej oraz krajowej sceny muzycznej - od drum'n'bassu po rap przez starannie wyselekcjonowaną muzykę elektroniczną.

- Jesteśmy już 11 lat na festiwalowym rynku, nikt nie pali się, by stworzyć nam konkurencję - zauważa Igor Fleiszer, organizator imprezy. - Po tylu latach chyba już wiem, czemu nikt się nie garnie, by stworzyć podobne zimowe wydarzenie. To nie jest łatwy temat, co roku z nim walczymy i chcemy odczarować zimę. 

Czwórkowy gość do Szczyrku w pierwszy weekend marca (1-2.03.2024) zaprasza wszystkich tych, którzy nie wpadną w zimowy sen i mają chęć na świetną muzykę i sport. 

SnowFest Games - podniebne ewolucje w Szczyrku

Nieodłącznym elementem festiwalu są zawody sportowe SnowFest Games, które w nadchodzącej edycji będą jeszcze bardziej spektakularne, bowiem organizatorzy nawiązali współpracę z PZN w celu przeprowadzenia zawodów rangi FiS w konkurencji Big Air. 

- Na SnowFest przerabiamy skocznię narciarską, na której na co dzień skaczą skoczkowie z Polski i zagranicy. Szkocznia Skalite, moim zdaniem, to najładniej położony obiekt sportowy w Polsce - ocenia gość Kamila Jasieńskiego. - Przerabiamy skocznię, stawiamy na freestylowe warunki i co roku zaskakujemy nową formułą. W nadchodzącej edycji połączyliśmy siły. Razem z PZN robimy zawody rangi FIS w kategorii Big Air, będą wysokie loty i najlepsi riderzy z Polski i zagranicy - dodaje. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)

Gdy Igor Fleiszer zaczął przygodę ze SnowFestem, chciał połączyć przyjemne z pożytecznym. Niestety natłok zajęć i spotkań festiwalowych sprawia, że jego snowboard stoi w kącie. - Nadrabiam to po festiwalu - zaznacza.  - Marzec to doskonały czas na jeżdżenie na stokach w Szczyrku. 

Największe festiwalowe trudności to oczywiście warunki atmosferyczne. Organizatorzy nigdy nie wiedzą, czy śniegu będzie dużo, czy mało. - Do tej pory zawsze nam się udawało te zawody sportowe przeprowadzić, to nieodłączna część festiwalu. Mam nadzieję, że tak będzie przez kolejne lata. 

SnowFest 2024 line-up

Trzeciego listopada poznaliśmy pierwszych artystów, którzy zagrają na SnowFeście. To:

  • Rudimental
  • Delta Heavy
  • Lordofon
  • Św. Bass
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)

- Rudimental wystąpią w formule dj-set na naszej głównej scenie. Warunki atmosferycznej naszej imprezy sprzyjają właśnie takiej formule - ocenia Igor Fleiszer. - Delta Heavy to również mocny drumandbassowy skład, który po raz pierwszy wystąpi na festiwalu. Cieszę się, że udało nam się to zabookować. Dla nich SnowFest to priorytet jeśli chodzi o występy w Polsce. Zagrają na scenie Snow Tent. 

W pierwszym ogłoszeniu artystów SnowFestu znalazły się też polskie składy: Św. Bass i Lordofon. - Św.Bass już występowali u nas, teraz zagrają na głównej scenie, są godnymi reprezentantami muzyki bassowej. Cieszy mnie line-up tej edycji. Będzie wyjątkowo jeśli chodzi o muzykę i sport, a kolejne ogłoszenie artystów już na początku grudnia. 

Niektórzy stawiają pytania o obecność dubstepu na SnowFeście. Igor Fleiszer przyznaje, że chyba nie jest gotowy na otwarcie się na te rytmy. - Stawiamy na drum and bass, na elektronikę spod znaku house, electro, mamy trochę hip-hopu - podkreśla. Dubstep i techno nie do końca mi pasują do formuły wydarzenia. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Igor Fleiszer (organizator SnowFest)

Data emisji: 14.11.2023

Godzina emisji: 9.15

pj

Czytaj także

SnowFest 2023. "Była energia od pierwszego bitu"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 10:00
Za nami 10. odsłona SnowFestu - największego w Polsce muzycznego święta w środku zimy. - W pierwszym dniu zanotowaliśmy rekord jeśli chodzi o frekwencję. Artyści dali doskonałe występy. Najwięcej pochwał zebrał Grubson, zagrali też Dimension i Goldie, który pięknie wmasował w  publiczność połamane brzmienia -  mówi organizator imprezy Igor Fleiszer. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest 2023. Co działo się na skoczni?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 15:30
Jubileuszowa odsłona festiwalu SnowFest przeszła do historii, ale uczestnikom pozostawiła piękne wspomnienia - i te muzyczne, i sportowe. - W piątek w Szczyrku tłumy podziwiały snowboardzistów, a w sobotę freestyle’owych narciarzy - opowiada dziennikarz Czwórki Jeremi Angowski. 
rozwiń zwiń