Oscyp 2023. Zawody jak deskorolkowe spotkanie kumpli

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 15:20
Piękna zima, "świeży" snowpark, jazda w nocy przy sztucznym oświetleniu. W ten weekend snowboardziści opanowali Białkę Tatrzańską, gdzie - pod patronatem Czwórki - odbyły się zawody Oscyp Snowboard Contest.
Już od kilku lat Oscyp odbywa się pod patronatem Czwórki
Już od kilku lat Oscyp odbywa się pod patronatem CzwórkiFoto: Czwórka/mat. promocyjne

Na dużej skoczni najlepiej poradzili sobie młodzi - Janek Jaromin i Krzysiek Owczarek, na podium stanął także Kamil Knop. - "Pudło podobne" do zeszłorocznego, tylko zmieniła się kolejność - podsumowuje autor audycji Jeremi Angowski. Kamil Knop w ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce, tym razem był trzeci. - Setup był ciekawy, na skoczni pozmieniały się nie tylko rurki - opowiada. - W tym roku zawody odbywały się nocą i to była superzabawa. Nowością w setupie była m.in. konstrukcja z kulą w sekcji jibowej, która zawodnikom najbardziej kreatywnym i z największymi umiejętnościami pozwoliła robić salta i stać na rękach.

Oscyp Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. Inicjatywa tworzona jest przez zawodników i dla zawodników. Weteranem Oscypa jest Michał Ligocki. - Kilka zawodów odpuściłem, ale kiedy tylko mogłem, to byłem - przyznaje. - W tym roku szczególnie podobał mi się backside Krzyśka Owczarka, Janek Jaromin też świetnie się odnajduje. Z przyjemnością oglądałem też tricki Maćka Długosza, który podobnie jak ja ma 37 lat, a na desce przeżywa drugą młodość i rywalizuje, jak równy z równym, z dużo młodszymi zawodnikami.

Już po raz kolejny w ramach Oscypa odbył się Oscypek, bo snowboardziści chcą zarażać swoją pasją najmłodsze pokolenie. Wieczorny konkurs dla proriderów poprzedziła zimowa zabawa dla najmłodszych. - To fantastyczne, że organizatorzy otworzyli się na dzieciaki. W tym roku najstarszym rocznikiem na starcie był 2011, ale byli też dużo młodsi. W sumie 60 zawodników, którzy do Białki przyjechali na własny koszt, żeby realizować swoją zajawkę. Bardzo przyjemnie się na to patrzyło - dodaje.

Zobacz też:


- Podzieliliśmy event na dwie części. Za dnia jeździły dzieciaki, a wieczorem zrobiliśmy sesję, która przypominała deskorolkowe spotkanie kumpli - opowiada organizator Oscypa Rafał Wielgus. - Sztuczne oświetlenie, głośna muzyka i naprawdę dobre tricki. Taki był Oscyp 2023 - dodaje. Wielu zawodników z Oscypa zapowiedziało też, że w pierwszy weekend marca pojawi się w Szczyrku na festiwalu SnowFest - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>   

Posłuchaj
03:05 CZWÓRKA CWK - oscyp 29.01.2023.mp3 Oscyp 2023 - co działo się w Białce Tatrzańskiej? (Co Was kręci/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Materiał przygotował: Marcin Jellinek

Data emisji: 29.01.2023

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Wybierasz się na narty? Ćwicz już dziś

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 14:00
- Mocno wierząc, że zima się nam uda, że spadnie śnieg, że ośrodki, hotele będą działać normalnie, to warto być gotowym na wypad w góry, na narty, na snowboard - mówi Michał "Brelok" Ligocki, olimpijczyk, trener. - Warto się do tego przygotować i dobrze zacząć już teraz - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegówki włóż nawet nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 16:04
Gdy spada pierwszy śnieg narciarze i snowboardziści zacierają ręce, ale biały puch doceniają też biegówkowicze. Ci mają to szczęście, że do użycia swoich nart nie potrzebują ani wyciągu, ani góry, a frajda jest niezapomniana. 
rozwiń zwiń