Martin Stankiewicz: w tej książce się obnażyłem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:13
- Moim głównym celem było zainspirowanie młodego widza. Żeby to wyszło fajnie, musiało być szczere. Dlatego chciałem się w jakiś sposób uzewnętrznić. Opisana przeze mnie rzeczywistość jest jednak troszkę podkoloryzowana - mówił o swojej książce "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera" Martin Stankiewicz.
Audio
  • Martin Stankiewicz opowiada m.in. o swojej książce "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Martin Stankiewicz ze swoją książką w studiu Czwórki
Martin Stankiewicz ze swoją książką w studiu CzwórkiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Pierwsze miłostki, dojrzewanie - Martin Stankiewicz opisał w "Śmieszku" niemal całe swoje życie. - Część z tych wspomnień to taka baśniowa wersja moich doświadczeń. Jeśli chodzi o miłość - kilka dziewczyn połączyłem w jedną postać, z której zrobiłem pewien symbol - mówił youtuber w rozmowie z Kamilem Jasieńskim. Podkreślał, że "Śmieszek" nie jest autobiografią, ale nie jest też poradnikiem. - Chciałbym, by ta książka była traktowana szerzej, by moi czytelnicy odnajdowali w niej część siebie - mówił youtuber. - Nie chcę być coachem, ale chcę, by poprzez moją historię czytelnik - być może - znalazł dla siebie fajny kierunek życia.

Martin Stankiewicz Mam świadomość, że w tej książce się obnażam. Ale zostawiłem sobie tam jednak miejsce dla siebie, taką moją "strefę prywatną"

Jego "Śmieszek" podzielony został na dwie części: wspomnienia samego Stankiewicza i... jego rozmowę z terapeutą. Skąd taki pomysł na książkę i jak wyglądało jej tworzenie "od kuchni"? O tym youtuber mówił w rozmowie z Kamilem Jasieńskim. Opowiadał m.in. także o nowych wydawnictwach innych youtuberów, które pojawiają się na polskim rynku i zdradził, dlaczego na razie nie napisze książki o… montażu filmów.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Martin Stankiewicz (youtuber, autor książki "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera")

Data emisji: 8.11.2016

Godzina emisji: 8.10

kd/jsz


Czytaj także

Youtuber-podróżnik. "Przez Świat na Fazie"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 14:15
Chile, Meksyk, Kostaryka, Paragwaj, Wyspy Zielonego Przylądka, Iran, Pakistan - to kraje, które odwiedził Dawid Fazowski. Autor kanału podróżniczego "Przez Świat na Fazie" obecnie jest w Tajlandii, skąd połączył się z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodek Markowicz: lubię sam sobie siedzieć w głowie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 11:40
- W "Kropkach" są rady, które mi się przydały - mówi autor. - Jednak przestrzegam, żeby nie brać ich za wykładnik tego, co jest w życiu ważne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Robię to co mi się podoba, to co mnie śmieszy"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 10:39
Tak w jednym zdaniu mówił w Czwórce o swojej internetowej aktywności tajemniczy Ahus - "mistrz" bezsensownych, chałupniczych youtubowych produkcji. Czy faktycznie stoi w opozycji do tego, co się dzieje w "kolorowym internecie"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyber Marian: moją książką chcę pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 10:00
"Dziś tak bardziej" to pierwsza książka w dorobku Cyber Mariana, ale druga w dorobku człowieka, który się pod tym pseudonimem ukrywa. - Jeśli dzięki niej choć jedną osobę nastawię pozytywnie do życia, to będzie mój duży sukces - mówił youtuber w Czwórce.
rozwiń zwiń