Polecamy książki: "Czarne nenufary" Michela Bussiego

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:46
Kinga Michalska poleca powieść graficzną trzech francuskich autorów: pisarza Michela Bussiego oraz rysowników Freda Duvala i Didiera Cassegraina. - Ta książka przekracza granice gatunku, to zarówno kryminał, jak i komiks - mówiła gość Czwórki. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ko Backpacko

książka czytanie 1200.jpg
Polecamy książki: "Niech stanie się światłość" Kena Folletta

"Czarne nenufary" to pełna pułapek intryga kryminalna, a zarazem adaptacja bestsellerowego kryminału Michela Bussiego, opowiadającego o tajemniczej zbrodni popełnionej w urokliwym Giverny - miasteczku, w którym malarz Claude Monet spędził ostatnie lata swojego życia. - To tam artysta namalował około 250 obrazów, głównie pejzaży - mówiła Kinga Michalska.

Posłuchaj
10:24 2020_11_03-11-37-16_PR4_Michalska.mp3 O książce "Czarne nenufary" Michela Bussiego opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

W tej powieści kluczem do rozwiązania kryminalnej zagadki są trzy kobiety: utalentowana dziewczynka, miejscowa nauczycielka i staruszka, która zdaje się wiedzieć wszystko o mieszkańcach miasteczka. - Zbrodnia, z którą przyjdzie im się zmierzyć jest dopiero początkiem tajemnic i zagadek, które zaczynają ciążyć nad tym spokojnym, wydawać by się mogło, miasteczkiem - opowiadała Kinga Michalska.

Czytaj także:

książka literatura czytanie 1200.jpg
Polecamy książki. "Washington Black" Esi Edugyan

"Czarne nenufary" to nie tylko trzymająca w napięciu kryminalna opowieść, jak przekonywała gość Czwórki, ale także lekcja historii malarstwa. - Scenarzysta komiksów Fred Duval i francuski rysownik i animator Didier Cassegrain sprowadzili historię, stworzoną przez Michela Bussiego do wymiaru graficznego. Dzięki temu powstało bardzo ciekawe dzieło łączące kryminał z komiksem - tłumaczyła Kinga Michalska. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 03.11.2020

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

Polecamy książki. Peter Swanson i jego "Piękne kłamstwa"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 14:00
Thriller psychologiczny i jednocześnie powieść z gatunku domestic noir amerykańskiego pisarza Petera Swansona to historia o obsesji, zdradzie i morderstwie z zimną krwią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. "Gra w nigdy" - cyberświat, w którym nie chciałbyś się znaleźć

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 14:25
"Gra w nigdy" amerykańskiego pisarza Jeffery'ego Deavera, autora bestsellerowych thrillerów prawniczych i psychologicznych, m.in. "Kolekcjonera kości", to pierwsza część nowej serii, której bohaterem jest Colter Shaw, zawodowy "łowca nagród". 
rozwiń zwiń