Panie Proszą Panów. Techno Dzień Kobiet w Pałacu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 14:24
Techno jest Kobietą zaprasza na kolejną edycję swojego projektu, który promuje rosnącą w siłę kobiecą stronę muzyki elektronicznej. - Panie Proszą Panów to specjalny cykl techno imprez. Tym razem spotykamy się w Dzień Kobiet - mówi Karolina Kochman, organizatorka i DJ-ka występująca pod pseudonimem Bexa. - Bawimy się 8 marca w niesamowitej przestrzeni Pałacu Kultury w Warszawie.
Panowie Proszą Panów - Dzień Kobiet w Pałacu Kultury w 2023 roku.
Panowie Proszą Panów - Dzień Kobiet w Pałacu Kultury w 2023 roku. Foto: mat.promoc.
  • Panie Proszą Panów to cykl imprez techno organizowany przez Instytut Techno jest Kobietą.
  • W Dzień Kobiet, 8 marca 2024 roku, w Pałacu Kultury w Warszawie zagrają najlepsze DJ-ki. 
  • Uczestnicy wydarzenia będą się bawić w salach Kryształowej i Diamentowej. 
  • O imprezie, Instytucie Techno oraz o roli kobiet w branży muzyki elektronicznej opowiada Karolina Kochman, czyli DJ Bexa.

W Dzień Kobiet, 8 marca, wyjątkowe wnętrza Pałacu Kultury wybrzmią muzyką elektroniczną. A to za sprawą inicjatywy Techno Jest Kobietą i Instytutu Techno, który zaprasza na imprezę Panie Proszą Panów. Jak zapowiadają organizatorki, stery przejmą wspaniałe kobiety, z którymi uczestnicy imprezy wyruszą w kosmiczną podróż przez wszelakie zakamarki muzyki elektronicznej.

Panie Proszą Panów - co się będzie działo w Pałacu Kultury? 

- Będą dwie sceny: Scena Diamentowa i Scena Kryształowa. Oprócz tego będzie duża strefa chill, będą wewnątrz palarnie w specjalnych boksach i sporo barów - mówi gość Czwórki. - Przestrzeń jest niesamowita. Już ją przetestowaliśmy w zeszłym roku i wszyscy byli bardzo zadowoleni. Zarówno my, jak i uczestnicy. Jest to świetny event, a materiały foto-video wychodzą fenomenalne. Jeśli lubicie media społecznościowe, to tam naprawdę można nagrywać fajne relacje.

Jak na kobiecą inicjatywę przystało, w ten wieczór zagrają same dziewczyny. Imprezowa przestrzeń Sali Kryształowej będzie, jak zapowiada Bexa, bardziej lajtowa. - Wystąpią na niej nasze reprezentantki, które są absolwentkami Instytutu Dźwięku, czyli naszej Akademii Muzycznej i szkółki producenckiej. Tam zagrają najlepsze dziewczyny spośród absolwentów naszej szkoły - opowiada gość audycji. - Wystąpi także LuLu Malina, która również jest częścią rodziny Instytutu Dźwięku. Te niesamowicie utalentowane dziewczyny będą grały we wszystkich możliwych gatunkach muzyki elektronicznej. To nie tylko techno - będzie też funk, house oraz indie dance. To będzie bardzo różnorodna scena, a DJ-ki zaprezentują się z najróżniejszych stron. To idealne miejsce, żeby się na chwilę zrelaksować i pobujać po silnych doznaniach na Sali Diamentowej.Mocna Scena Diamentowa

Główne uderzenie zapewni Scena Diamentowa, na której, jak podkreśla rozmówczyni Kamila Jasieńskiego, wybrzmi mocne techno.

- Tutaj zaangażowaliśmy najbardziej wschodzące, fajne DJ-ki, które ostatnio robią furorę w Polsce. Na samym szczycie oczywiście nasza królowa techno Carla Roca, z którą mam przyjemność zagrać B2B i już nie mogę się doczekać - zdradza Bexa. - To jest już taka tradycja, że na każdej imprezie gram z fajnymi artystami, a tym razem z Carlą.Techno jest Kobietą - co to za inicjatywa?

W rozmowie wiele miejsca poświęcono inicjatywie Techno jest kobietą, które zostało stworzone w 2000 roku przez Iwonę i Joannę, przyjaciółki i pomysłodawczynie Instytutu Techno. Obie zaczynały od koncertów w klubach, takich jak Sfinks, Piekarnia czy Palmiarnia, a dziś gromadzą tysiące fanów muzyki elektronicznej. 


Źródło: YouTube/Panie Proszą Panów 2023 - Official aftermovie | Techno jest Kobietą


- To jest coś niesamowitego, że dwie kobiety, wtedy bardzo młode, dzisiaj wciąż młode sercem i duchem, zbudowały coś tak niesamowitego jak Instytut i też powiedzenie "techno jest kobietą". Jakby to odnosi się do nas, do silnych kobiet, które działają w tej branży. Które są przebojowe, są odważne, które stawiają czoła różnym wyzwaniom w środowisku, które tak naprawdę bardziej kojarzone jest z mężczyznami - tłumaczy DJ Bexa. - Inicjatywa Techno jest Kobietą skupia się na tym, żeby lepiej reprezentować kobiety w branży muzyki elektronicznej. To też jest walka ze stereotypami i nierównościami. Chcemy pokazywać, że my kobiety też potrafimy organizować fajne imprezy. Chcemy też pokazywać, że potrafimy grać, że jesteśmy co najmniej tak samo dobre, jak mężczyźni, a czasem nawet może troszeczkę fajniejsze w niektórych aspektach.


Posłuchaj
12:32 CZWORKA/pierwsze słyszę Dzień kobiet techno 07.03.2024..mp3 O imprezie Panie Proszą Panów z okazji Dnia Kobiet oraz inicjatywie Techno jest Kobietą opowiada Karolina Kochman (Bexa) (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Karolina Kochman (Bexa) - DJ-ka związana z Instytutem Techno, a także z inicjatywą Techno jest Kobietą

Data emisji: 06.03.2024 

Godzina emisji: 9.15

aw/wmkor


Czytaj także

Bezpiecznie, w sieci i bez influencerów - tak kupują młodzi Polacy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2023 11:20
Bezpieczeństwo i przyzwyczajenia determinują nasze decyzje dotyczące zakupów w sieci. Duży wpływ ma na to także wiek kupującego. Generację Y i Z różni tylko dziesięć lat. Okazuje się jednak, że w tym czasie zmieniły się nie tylko zachowania w internecie, ale i zakupowe preferencje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda a ekologia. "Świadomy konsument to taki, który kupuje mniej"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2024 10:50
- Przemysł odzieżowy ma ogromny wpływ na środowisko, i nie chodzi tu tylko o ślad wodny, węglowy czy o chemikalia - mówi Aleksandra Włodarczyk, autorka bloga "Świadomy konsument mody". - Bez względu na to, z czego zrobione jest ubranie, zostawia ono ślad w środowisku.
rozwiń zwiń